Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dopaden další distributor mariuhany

13.06.2018

TŘEBÍČ (red) - Kriminalisté dopadli muže, který v Třebíči distribuoval marihuanu. Drogu od něho získávali mladí lidé, mezi nimiž byl i mladistvý hoch. Dvacetiletého muže kriminalisté zadrželi při domovní prohlídce v bytě, kde žije. Za drogovou trestnou činnost byl v minulosti již soudně trestán. Zadržený muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a přečinu.


Kriminalisté dopadli distributora marihuany na začátku minulého týdne. „V pondělí 4. června muže, důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti, zadrželi v časných ranních hodinách v bytě v Třebíči, kde v současné době bydlí. Zadržený muž byl umístěn do policejní cely. Kriminalisté provedli v bytě domovní prohlídku, při které zajistili mimo jiné konopí a usušenou marihuanu. Rostlinná hmota byla odeslána na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR Jana Kroutilová.

„Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ řekla npor. Mgr. Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality a dodala: „Dvacetiletý muž byl již v minulosti za drogovou trestnou činnost soudně trestán, na konci roku 2016 byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do letošního jara. Sám je uživatelem drog.“

Dvacetiletý muž je obviněn z toho, že distribuoval dalším lidem marihuanu. Drogu prodával nebo ji poskytoval zdarma. Odběratelé byli mladí lidé ve věku kolem dvaceti let, byl mezi nimi i hoch, kterému ještě nebylo ani osmnáct let. Marihuanu jim obviněný muž poskytl na různých místech města Třebíč v desítkách případů. Drogové trestné činnosti se dopouštěl i v období, kdy byl ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody, který mu byl uložen soudem za předchozí trestnou činnost na úseku drog. Dále je dvacetiletý muž obviněn ještě z toho, že přechovával v bytě, kde žije, marihuanu, tu kriminalisté nalezli a zajistili při domovní prohlídce.

Za drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk