Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Doprava ve městě dostane další ránu

17.05.2019

TŘEBÍČ (mach) - Doprava ve městě se nadále komplikuje. Poté, co byl v pondělí 13. května uzavřen most u nemocnice, budou se přidávat další dopravní omezení. Ulice Bedřicha Václavka byla opravena v rekordním čase a pracovalo se i o víkendech. V týdnu bylo dokončeno vodorovné značení. Tento víkend naváže oprava ulice Smila Osovského a zahájili práce na „legalizaci“ kruhové křižovatky Brněnské s Velkomeziříčskou.


O celkové rekonstrukci komunikace od Masarykova náměstí až po Novodvorský most jsme již informovali. První úsek od náměstí k hlavní poště je již hotový. Město bude nyní pokračovat v plošné opravě silnice. Po kompletní opravě povrchu v ulici Bedřicha Václavka bude opravován navazující úsek, ulice Smila Osovského od Jejkovské brány po křižovatku s ulicí Kateřiny z Valdštejna. První omezení nás čekají o víkendu 18. a 19. května, kdy bude za provozu probíhat frézování vozovky. Po víkendu budou taktéž za provozu upravovány kanály a poklopy. Následující víkend 25. a 26. května, za úplné uzavírky úseku, bude položena finální asfaltová vrstva.

Ve středu 15. května zahájily stavební práce na vybudování kruhové křižovatky ulic Cyrilometodějská, Velkomeziříčská a Brněnská. Kruhová křižovatka v tomto místě se osvědčila a prospívá plynulosti provozu, proto město přistoupilo k vybudování plnohodnotného kruhového objezdu, který nahradí provizorní řešení. Nový kruhový objezd bude mít v průměru 26 metrů, bude tedy o 8 metrů větší než ten stávající. Motoristé se musí připravit na omezený provoz při průjezdu stavbou. Nový rondel by měl být hotový do konce července.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk