Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dospělí do lavic

02.09.2010

Rokytnice nad Rokytnou - I školy na vesnicích mohou připravit zajímavý program nejen pro své žáky, ale i pro lidi z obce a okolí. Takovým příkladem může být vznik občanského sdružení Komunitní škola Rokytnice nad Rokytnou.


Přes místní akční skupinu Podhorácko se občanskému sdružení podařilo získat dotaci na projekt komunitní školy. Co to znamená? Ve škole budou po celý školní rok probíhat jazykové a zájmové kurzy pro lidi z obce a okolí. „Otvíráme kurzy angličtiny, němčiny, počítačový kurz, keramický kurz a kurz tradičních řemesel, jako je drátkování, korálkování, tisk na textil, smaltování nebo zdobení svíček,“ přiblížila koordinátorka projektu Daniela Nosková. Podle ní je možné spustit například i kurz taneční, divadelní či fotografický. „Všechno záleží na zájmu lidí,“ podotkla.

V rámci MAS Podhorácko není Rokytnice jedinou komunitní školou, najdeme je ještě v Okříškách a v Předíně. I proto se zaměřuje především na lidi z domovské obce a dále Čechočovic, Římova, Chlístova, Markvartic či Čáslavic. „Rádi ovšem přijmeme i lidi z jiných obcí,“ dodává koordinátorka projektu.

Kurzy začínají už v tomto měsíci a ještě je v nich několik volných míst. Výhodou tohoto projektu je, že díky dotaci je velmi příznivé i kurzovné.

„Venkovská komunitní škola je škola s odpolední výukou, která má sloužit nejen ke vzdělání, ale i k zájmovým činnostem pro mládež, rodiče, prarodiče a veřejnost v obci od patnácti let. Měla by reagovat na potřeby a zájmy lidí a měla by zapojovat občany do života obce a napomáhat rozvoji našeho venkova,“ říká Daniela Nosková. Více informací můžete samozřejmě najít na webových stránkách komunitní školy www.ksrokytnicenr.webnode.cz.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk