Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Poprvé se v duelu se Žďárem nad Sázavou objevil v sestavě Horácké Slavie Roman Erat. V první třetině nahrál na gól Dolníčkovi, v poslední minutě pak nabídl gólovou přihrávku Novákovi.
(foto: Martin Mutl)

Druholigový Žďár kousal, Třebíč ale roli favorita splnila

10.08.2017

Třebíč - Druholigový Žďár nad Sázavou hostila ve třetím přípravném duelu hokejová Horácká Slavia. Třebíčští poprvé v prvním útoku použili dva nejzkušenější hráče - k Eratovi a Dolníčkovi postavili na křídlo teprve osmnáctiletého odchovance třebíčského klubu Matěje Nováka. Ten ze spolupráce s ostřílenými matadory vytěžil v poslední minutě zápasu branku. „Je to jedna z variant pro mistrovskou sezónu, ale definitivní podobu lajny teprve budeme skládat,“ řekl asistent trenéra Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.


Plameny ze Žďáru podporovány hrstkou hlučných fanoušků začaly zápas lépe. Po dvou minutách potrestal Kalábův faul Kovářů a domácí museli dotahovat. Smazat manko se jim podařilo ve 14. minutě po spolupráci letos poprvé hrajícího dua Erat – Dolníček rovněž v přesilové hře. „Vstup do zápasu byl z naší strany pomalejší. Hned na začátku jsme udělali faul a soupeř to potrestal. První třetina byla z naší strany taková neslaná nemastná, chyběl nám pohyb,“ uznal Barvíř.

Vedení Horácké Slavii zařídil minutu před polovinou zápasu šťastnou brankou Kaláb a pojistku přidal chvíli před druhou sirénou Král.

V posledním dějství měli domácí znatelnou převahu, přesto se žďárští hokejisté hned dvakrát dostali na kontakt. Ve 47. minutě je na dostřel dostal svým druhým gólem Kovářů a v 58. minutě po kontru Vodného to bylo znovu jen o gól po přesném zakončení Pytlíka. Drama odmítl v poslední minutě po akci Dolníčka s Eratem osmnáctiletý brněnský junior Matěj Novák. Závěrečné nájezdy ozdobil dvěma góly Michal Vodný, jednou se prosadil i žďárský Kovářů.

„Od druhé třetiny jsme postupem času přidávali na tempu a udávali tempo hry. Vytvářeli si poměrně dost šancí, ale neproměnili jsme a proto byl soupeř pořád ve hře. I přes výhru je ale jasné, že nás čeká jak v obraně, tak i v útoku ještě spousta práce. Navíc se trápíme v koncovce, což dokumentují i nájezdy. Z pětadvaceti, které jsme zatím v přípravě jeli, jsme dali dva góly, a to je žalostně málo,“ uzavřel hodnocení duelu se Žďárem trenér Barvíř.

Žďárský kouč Michal Konečný ve svém hodnocení nemohl zapomenout na parádní výkon brankáře Vendelína Radosty. „Měli jsme z toho zápasu trošku obavy, protože jsme teprve včera byli poprvé na ledě, někteří dokonce přijeli až na samotný zápas. Od poloviny zápasu pak asi bylo vidět, že jsou kluci unavení, ale i šest šestnáctiletých hráčů to vcelku zvládlo. Takové zápasy jsou pro nás důležité, ale já musím být spokojený, protože těžko můžeme s Třebíčí, která už má nabrusleno, závodit. Rozhodně to pro nás bylo lepší než trénink. Hodně nás podržel mladý brankář Radosta, který zachytal opravdu výborně,“ řekl Konečný, který se před sezónou musel rozloučit s nejzkušenějším hráčem týmu Michalem Kaňkou, jenž se rozhodl upřednostnit trenérskou práci v Benešově.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk