Druhý bod trefili Rysi v prodloužení

18.12.2018

Frýdek-Místek (mm)- Bod za prohru v prodloužení přibyl na konto hokejistů Horácké Slavie Třebíč v tabulce první ligy. V dohrávaném duelu 34. kola bodovali Třebíčští ve Frýdku-Místku.

V brance třebíčského týmu se objevil Karel Vejmelka, jenž nahradil Lukáše Dostála, který si odjel za moře plnit povinnosti u reprezentační dvacítky. Gólmanská dvojka Komety poprvé lacino inkasovala po sedmi minutách hry, kdy se mezi jeho betony trefil Flok. Reputaci si pak třebíčský odchovanec napravil v 15. minutě, kdy nadvakrát vychytal Klimšu.

Vyrovnání se narodilo v polovině 34. minuty, kdy si puk ve skrumáži před brankou nejrychleji našel Vodný a Daneček nestačil reagovat.

Na začátku třetí části se do šance dostal Nevídek, ale domácího brankáře nepřekonal. A tak do vedení šli znovu domácí Rysi. Náskok jim zařídil v 52. minutě Klimša, který vrátil puk do branky po vyražené střele Husáka. Pět minut před koncem vyhodil puk mimo hřiště Kristl a hosté dostali výhodu přesilovky. Na jejím konci se na modré opřel do puku Vágner a zápas šel do prodloužení.

V něm naopak dostali šanci v početní výhodě za špatné střídání domácí hokejisté, sedmapadesát vteřin před koncem nastavené pětiminutovky vystřelil švihem mezi kruhy Kovář a Rysi brali druhý bod.

Třebíčský trenér Martin Sobotka kroutil hlavou nad tím, proč hra jeho týmu snesla přísnější měřítko až od poloviny zápasu. „V první polovině zápasu byli lepší domácí, ale od druhé poloviny jsme zlepšili pohyb a byli jsme lepším týmem my. Jen si lámu hlavu, proč to zlepšení přišlo až od poloviny utkání, proč to nešlo hned od začátku. Ve třetí třetině jsme do její poloviny měli čtyři jasné gólové šance. Škoda, že jsme je neproměnili, mohli jsme mít i víc než jeden bod. V prodloužení jsme udělali chybu, kdy za jednoho střídajícího hráče skočili do hry dva a domácí přesilovku využili. Bodu si ceníme, získali jsme ho proti kvalitnímu soupeři.“

Ostatní výsledky 34. kola: Vsetín – Havířov 3:2, Benátky – Kladno 3:1, Poruba – Ústí 5:1 Přerov – Č. Budějovice 2:1, Slavia – Prostějov 4:3.