Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Druhý bod trefil třináct vteřin před koncem

10.11.2011

Třebíč - Znovu v sestavě s třineckým šikovným útočníkem Lukášem Havlem v prvním útoku se představili hokejisté Horácké Slavie Třebíč v domácím duelu jednadvacátého kola první ligy proti Šumperku. Ten přijel i s gólmanem Štůralou, který má s třebíčským týmem osobní zkušenosti.


Od začátku zápasu se v Třebíči nepodával příliš kvalitní hokejový produkt. Oba celky se spíše přetahovaly o střední pásmo a tisícovka diváků na vážnější šance čekala marně. Za zmínku stála snad jen Havlíčkova střela z 16. minuty a Havlův pokus ze samotného závěru první třetiny.

Ani ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Jen s tím rozdílem, že se domácí fandové dočkali vedoucí branky svého týmu. Ve 22. minutě se k vyraženému puku dostal Havlíček a puk poslal za bezmocného Štůralu. Ve 34. minutě mohl zvýšit Burian, ale nezakončil přesně.

Poslední dvacetiminutovka byla znovu ve znamení jen hodně průměrného hokeje s minimem šancí. Jedinou gólovou radost ale měli hosté ze severu Moravy. V 54. minutě vyhrál buly Hlinka pro Křetínského a ten propálil vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana Hrubce. Rozhodnout mohl v řádné hrací době Ostřížek, ale jeho výlet před šumperskou branku zastavil Štůrala.

V pětiminutovém prodloužení fauloval Hulva a jako bonus za podražení si vykoledoval i desítku za zbytečné řečnění. Početní výhoda Horácké Slavii nakonec pomohla k zisku druhého bodu. Třináct vteřin před koncem nastavení našel Havel zadovkou Ostřížka a ten nekompromisně rozhodl.Po utkání řekli ? Radek Kučera (Šumperk): Čekali jsme, že na nás Třebíč vletí, a to se v první třetině také stalo. Ve druhé třetině jsme to trochu srovnali, bylo to vyrovnané a byla tam spousta šancí, ale i spousta chyb. Ve třetí třetině jsme měli tlak, byla tam střelba. Škoda, že to dopadlo v tom prodloužení takhle. Třináct vteřin před koncem dostat gól je škoda. Mohlo to být v nájezdech jinak.Kamil Pokorný (Třebíč): Byl to pro nás složitý zápas. Šumperk má kvalitní mužstvo. Nějakým způsobem jsem byl spokojený s první třetinou, protože jsme se snažili zakončovat, mrzí mě, že jsme nedokázali zakončit dva sólové nájezdy. Ve druhé třetině měli hráči za úkol střílet, ale pořád se to snaží nějak vyšperkovat. Šumperk k nám rychle přistupoval, naše hra byla kostrbatá, a když už jsme se z toho dokázali vymanit a dostali se do nějaké dobré střelecké příležitosti, řešili jsme to jinak než střelou. To mně na hráčích vadilo. Ve třetí části jako by hráči podvědomě měli strach a to se projevilo při té standardní situaci, kdy jsme špatně přistoupili k bekovi a on to prostřelil. Určitě jsme nechtěli jít do nájezdů, které má Šumperk stoprocentní, navíc má šikovné hráče a kvalitního gólmana. Proto jsem byl hrozně rád, že jsme zvládli přesilovku čtyři na tři.Ondřej Havlíček (autor první branky Třebíče): Měli jsme spoustu gólových šancí, které jsme mohli proměnit, ale nedali jsme je. Je to velká škoda, protože jsme mohli vyhrát i za tři body. Nakonec ale zaplať pánbů, že jsme to rozhodli aspoň v prodloužení. Zatímco my měli šance a v každé třetině mohli dát tři góly, soupeř se do nich moc nedostával. Ve druhé třetině jsem dostal parádní přihrávku od Vildy Buriana do tandemu, Ostříž (David Ostřížek) tam parádně stáhnul hráče dolů, dal mi prostor a zaplať pánbů to tam spadlo. V sobotu nás čeká Písek a já věřím, že tam uděláme body.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk