Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dům dětí a mládeže se prodraží

24.04.2014

TŘEBÍČ (kv) - Zařízení pro volnočasové aktivity dětí v Borovině vyroste za 23,5 milionů korun a stavět ho bude třebíčská společnost Kapucín. I když ve výběrovém řízení byla úspěšnější firma Archatt.


Jenže ta se zakázky vzdala a prokurista společnosti Martin Zedníček to odůvodňuje takto: „Po dlouhém zvažování nastalé situace jsme se rozhodli, že z kapacitních důvodů odmítneme realizaci Domu dětí a mládeže. Byli jsme vybráni jako zhotovitelé veřejných zakázek, které nám jsou profesně bližší, a to Rekonstrukce kláštera minoritů v Českém Krumlově a Oprava západní fasády státního zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou.“

Archatt nabízela, že DDM postaví za 20,8 milionů korun. Poté, co se rozhodla zakázky vzdát, musí městu zaplatit asi půlmilionovou pokutu, respektive tzv. jistotu, která slouží právě pro to, aby firmy ze soutěží svévolně neodstupovaly. Zakázku město automaticky zadalo firmě, která skončila ve výběrovém řízení druhá. „Z hlediska zákona nemáme jinou šanci než respektovat to, že když první odstoupí, musí nastoupit další v pořadí,“ komentoval změnu na pozici zhotovitele Pavel Pacal, místostarosta Třebíče. „Nejsme ale nadšení z toho, že společnost Archatt zakázku nepřijala. Byli bychom rádi, kdyby zakázku realizovala, protože by to pro nás bylo finančně zajímavější,“ dodal.

Výběrové řízení se konalo 7. března a účastnilo se ho devět firem. Pět z nich ale bylo po nesplnění požadovaných podmínek vyloučeno.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk