Horácké novinyVychází každý týden v úterý a v pátek. Objednávka předplatného
Na snímku olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (vlevo) s třebíčským cyklistou Rostislavem Krotkým (Vysočina Cycling) při dojezdu 2. etapy závodu Vysočina 2012.
(foto: (art))

Elitní silniční cyklisté bojovali na Vysočině

30.08.2012

Bystřice nad Pernštejnem/Žďár nad Sázavou - Nově vznikající cyklistický tým z Vysočiny, s příznačným názvem Vysočina Cycling, slavil úspěchy v mezinárodní konkurenci při domácím podniku elitních silničních cyklistů, etapovém závodě Vysočina 2012, který se jel na náročných tratích v okolí Bystřice nad Pernštejnem a Žďáru nad Sázavou.

Na start se postavilo 128 jezdců, z nichž téměř polovinu tvořili jezdci ze zahraničí. O náročnosti svědčí i fakt, že do cíle závodu s celkovou délkou 456 km dorazilo pouze 73 jezdců. Na startu nechyběla ani zvučná česká jména profesionálních cyklistů. Mezi jezdci se na startu objevil i biker, mistr světa a olympionik Jaroslav Kulhavý, který závod pojal jako závěrečnou přípravu před olympijským startem. Tým Vysočina Cycling reprezentoval výběr nejlepších silničních cyklistů Kraje Vysočina.

Přestože celý závod ovládl nejsilnější český tým Whirlpool Author, závodníci z Vysočiny se v žádném případě neztratili a byli celý závod velmi aktivní, což jim vyneslo i pódiová umístění. Pelhřimovský Martin Hunal vybojoval v 5. etapě ve spurtu 2. místo, Rostislav Krotký z Třebíče zase sbíral body na vrchařských prémiích. V boji o zelený trikot nejlepšího vrchaře podlehl pouze výbornému Josefu Černému. Celý etapový závod vyhrál jezdec týmu Whirlpool Author Stanislav Kuzubek. Tým Vysočina Cycling přivítá ve svých řadách také mladé talentované adepty, kteří se budou chtít věnovat aktivně cyklistice.

Autor: (art)