Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Exekutoři zachránili lidský život

22.04.2013

Stařeč - Ve středu 17. dubna se v katastru obce Stařeč při havárii zranil čtrnáctiletý cyklista. „Kolem půl sedmé večer jel chlapec na jízdním kole od obce Rokytnice nad Rokytnou směrem k Čechočovicím. Na rovném úseku za mírnou zatáčkou dostal cyklista smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat, a havaroval,“ popsala tisková mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.


Chlapec jel v doprovodu dalšího cyklisty, svého kamaráda.“ Při havárii se čtrnáctiletý cyklista zranil, vzhledem k podezření na vážnější poranění byl chlapec letecky transportován do brněnské nemocnice. Policisté provedli u cyklisty dechovou zkoušku, při které u něho požití alkohol vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří,“ dodala Jana Kroutilová.

Chlapec měl na jednu stranu štěstí, že v době nehody po silnici projížděli i vykonavatelé Exekutorského úřadu Přerov. „Přibližně sedm kilometrů před Třebíčí projížděli málo frekventovaným úsekem, když před sebou na silnici uviděli nehybně ležet čtrnáctiletého chlapce na zdeformovaném kole. Podle nich chlapec pravděpodobně jel na úseku, který se svažuje, velmi rychle a přepadl přes řídítka,“ uvedla Account Assistant Rubikon PR Monika Kozlerová a dodala: „Když se k němu vykonavatelé dostali, chlapec se nemohl hýbat, ačkoliv byl při vědomí. Vykonavatelé okamžitě informovali o incidentu záchrannou službu, která po chvíli přijela i s policií. Mezitím chlapce podložili molitanem, aby neležel na kamenité zemi a přikryli ho dekou. Kamaráda chlapce, který byl očividně v šoku, instruovali, aby zavolal rodičům zraněného.“ Podle vykonavatelů měl chlapec poraněnou stehenní kost a pravděpodobně i krční páteř.

„O tom, jak ošklivě se chlapec zranil, nasvědčuje i fakt, že když ho vykonavatelé našli, jeho cyklistická helma byla roztříštěna na tři kusy a chlapci tak zůstal na těle jen kus pásku, který helmu drží,“ konstatovala Monika Kozlerová.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk