Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Exkurze u hasičů

04.06.2018

STŘÍTEŽ, TŘEBÍČ (nm) - Ve čtvrtek 24. května děti z Mateřské školy ve Stříteži navštívily po roce Hasičský záchranný sbor v Třebíči na Žďárského ulici. Děti byly přivítány všemi zaměstnanci.


Hasiči se oblékali do protichemického oděvu pro likvidaci chemických havárií, ukázali jim technickou výbavu požárního auta. Děti si mohly potěžkat pneumatické nůžky na stříhání plechu, vyzkoušely si zafixování do vakuového lehátka, prohlédly si různé druhy hasičských automobilů.

Také viděly nácvik hasičů-vyprošťování z druhého patra, techniku lezení a držení.

Seznámili děti, že kromě hašení požárů zasahují hasiči také při dopravních nehodách, v případě povodní a podobně.

Děti na otázku, jaké číslo mají volat, řekly báseň, kterou znaly z mateřské školy:

,,Když zahouká siréna, co to asi znamená? Autem k ohni profičí nebojácní hasiči. Uvi- díš-li oheň plát, zavolej 150.

Hasický sbor byl překvapený, neboť z jednotřídní MŠ-Střítež, kde jsou děti od dvou do šesti roků reagovaly všechny znalostí tohoto čísla. Byly od hasičů pochváleny nejen děti, ale i paní učitelky.

Určitě je to velký přínos a zážitek pro naše děti. Chceme obzvlášť poděkovat panu Bláhovi i panu Bulovi a ostatním hasičům za přijatelnou formu výkladu vzhledem k věku dětí, s čím vším je uměli nadchnout. Cestou zpět si děti předávaly zážitky a byly zde i rozhovory o tom, jak by jednou také chtěly vykonávat toto zaměstnání, které chrání a pomáhá všem lidem i přírodě kolem nás.

Autor: nm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk