Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Zahraničními posilami třebíčských Nuclears jsou také Brent Gillespie a Dalton Erb. Oba hráči se představili už v prvních zápasech sezóny proti pražským Eagles.
(foto: mm)

Extraligu zahájili baseballisté dvěma výhrami nad Eagles

05.04.2019

Třebíč - Dvěma výhrami ze tří zápasů zahájili hráči týmu Třebíč Nuclears nový ročník baseballové extraligy. Svěřenci trenéra Jana Gregora si navíc dvakrát poradili s týmem, proti kterému se mu dlouhodobě nedaří. Páteční vstup do sezóny 2019 sice třebíčskému týmu nevyšel, ale víkendovými výhrami 4:0 a 6:5 dali na páteční porážku 0:10 rychle zapomenout.


Ještě před úvodním domácím zápasem nového ročníku nejvyšší baseballové soutěže představili Třebíčští nové zahraniční posily, ale především plány a cíle. „Když jsme se tady bavili před rokem, řekli jsme, že bychom třetí a čtvrtý rok v extralize chtěli postoupit do play-off. Vloni se nám to těsně nepodařilo, a i když máme ještě mladší tým, než vloni (průměr 21,3 let – ostatní týmy extraligy mají průměr 27 let a víc), letos chceme udělat maximum pro to, aby se nám to povedlo. Takže cíl je jasný, udržet nejlepší šestku a zahrát si play-off,“ říká odhodlaně trenér Jan Gregor.

Oproti loňsku se vyměnili zahraniční hráči, v kádru se ale neobjevuje ani Michal Pruša a Jiří Novotný. „Jirka Novotný úplně ukončil z důvodu pracovního vytížení kariéru. Bydlí v Brně a jelikož je sportovec tělem i duší, když nemůže absolvovat tolik tréninků, kolik by chtěl, rozhodl se ukončit kariéru. Michal Pruša má nějaký zánět v ramenu a snaží ho vyléčit, navíc ho začalo bavit běhání maratonů. Dohoda s ním je taková, že teď odhází nějaké zápasy za béčko, uvidíme, co ten zánět v ruce udělá a pak se k nám na některé zápasy připojí,“ vysvětlil Gregor s tím, že do kádru nepočítá s Ivanem Hamžou. „Ivan je momentálně zraněný, navíc nějak moc nemůžeme najít společnou cestu, takže v této situaci s ním vůbec nepočítám. To zranění je tak rozsáhlé, že i kdyby Ivan chtěl, během tak krátké základní části, jaká nás letos čeká, by se nedokázal dostat do potřebné formy.“

Naopak i letos je v sestavě třebíčského celku možná největší talent současného českého baseballu Lukáš Hlouch, který ještě v Třebíči studuje. „Já jsem v Třebíči spokojený a po dobu studia budu spokojený pořád. Pokud potom přijde nějaká nabídka, nebudu váhat a určitě půjdu za ní,“ řekl Hlouch, který má před sebou ještě rok a půl školy.

Na předzápasové tiskové konferenci představil trenér Gregor dvě největší zahraniční posily – více než dvoumetrového nadhazovače Daltona Erba a Brenta Gillespie, který je vítězem loňského ročníku nezávislé americké ligy. „Dalton je vysoký hráč, se kterým, stejně jako s Lukášem Hlouchem, počítáme na pozici startujícího nadhazovače. Brent je pak hráč na třetí metu,“ představil stručně přítomné hráče Jan Gregor.

Obě americké akvizice si pochvalovaly první dojem z Třebíče. „Moc se nám líbí město, strašně rádi se procházíme kolem baziliky a židovským městem. Je tady sice trochu chladno, a když v pondělí sněžilo, byl jsem z toho celkem překvapený,“ usmál se Dalton Erb, který se jako rodák z Californie moc těší, až se i v Česku oteplí. Jeho spoluhráč Brent Gillespie pak přiznal, že mu chutná české pivo a že ho čeští spoluhráči naučili pár českých slov. „Dobrý den, na shledanou, děkuji, prosím, káva a řezané pivo,“ představil s úsměvem seznam naučených slov Gillespie.

V základní části odehrají všechny celky extraligy v devíti týdnech 27 zápasů. V těch prvních změřili Nuclears síly s pražskými Eagles. Po páteční vysoké porážce 0:10 v Praze Třebíčští na svém hřišti zmobilizovali síly a neoblíbeného soupeře dokázali dvakrát porazit. „Po víkendu musíme být hodně spokojení, protože za dva roky jsme v osmi zápasech Eagles nedokázali porazit a teď jsme to dokázali hned dvakrát. Tým odvedl přesně tu práci, kterou jsem po nich chtěl. V pátek jsme hráli s mladíky na kopci a vše směrovali ke dvěma zápasům doma,“ přiznal kouč Nuclears.

Další zápasy baseballové extraligy čekají třebíčské hráče po středečním zápase v Blansku už o nadcházejícím víkendu. Na stejném místě se představí dnes od 19.00 hodin a v sobotu od 14.00 hodin hostí Olympii na svém hřišti Na Hvězdě. Blansko vstoupilo do nového soutěžního ročníku trojutkáním s brněnskými Hrochy, které dvakrát porazili (5:2 a 9:6) a jednou odešli poražení 0:8. Také tým z Blanska má na své soupisce zahraniční hráče. Vedle Japonce Yuta Ushiro v Blansku působí Američan Dondrei Hubbard a Francouz Theo Lakmeche. „Taktika bude stejná jako v prvním kole, takže ve středu budou házet mladí hráči. V pátek by pak měl házet Lukáš Hlouch a v sobotu na našem hřišti Dalton Erb. Pokud bychom z těch tří zápasů dva vyhráli, budu moc spokojený,“ uzavřel Jan Gregor.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk