Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Policejní identikit.
(foto: )

Falešný vnuk okradl babičku

26.08.2010

Třebíč - Přes veškerou osvětu je stále celá řada seniorů, kteří podvodníkům bezelstně naletí. K dalšímu takovému případu došlo v Třebíči v Demlově ulici v jedenáct hodin dopoledne v úterý 24. srpna. „Neznámý pachatel nejdříve několikrát zavolal pětasedmdesátileté ženě a vydával se za jejího vnuka. Žádal ji o zapůjčení finanční hotovosti na nákup vozidla. Pachatel po domluvě poslal k poškozené neznámou ženu, které seniorka předala finanční hotovost ve výši třicet tři tisíce korun,“ popsala případ tisková mluvčí Police České republiky v Třebíči Marcela Lavická.


Žena, která si přišla pro peníze, byla ve věku mezi dvaceti až třiceti lety, vysoká 160 centimetrů, štíhlé postavy. Na hlavě měla látkovou čepici se štítkem, pod níž měla ukryté vlasy. Na sobě měla bílý vypasovaný kabátek a kalhoty.

„Policie žádá občany o pomoc při pátrání po neznámé ženě, která se dopoledne kolem jedenácté hodiny dne 24. srpna pohybovala na Demlově ulici v Třebíči. Informace můžete podat na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158,“ žádá tisková mluvčí.

Autor: (pch)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk