Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Firmy požadovaly za opravu víc než 60 milionů

26.06.2018

Náměšť nad oslavou (ap) - Sedmdesát nebo osmdesát milionů korun za rekonstrukci náměštské sokolovny, to se zdálo náměšťské radnici moc peněz. Rada města proto kvůli těmto neakceptovatelným nabídkám zrušila výběrové řízení na zásadní modernizaci chátrající sokolovny.


Podle rozpočtu z připraveného projektu radnice očekávala nabídky na úrovni jen šedesáti milionů korun. „Částky o deset nebo dvacet milionů vyšší, to jsou pro nás neakceptovatelné peníze. Takže i zastupitelstvo vzalo na vědomí zrušení této soutěže a vyhlásíme výběrové řízení znovu. Dojde k úpravě poptávkového rozpočtu. Vyřadíme některé částky nutné na vybavení sokolovny, holt si budeme muset vystačit s tím starším. Pro nás je důležitější stav budovy. Částka 60 milionů je pro nás limitní částka a na té se udržet musíme,“ zdůraznil starosta města Vladimír Měrka.

Chátrající sokolovna je nejvýznamnějším kulturním sálem v Náměšti. V roce 2014 byla podepsána třístranná smlouva o převedení náměšťské sokolovny do majetku města. Podstatou třístranné smlouvy uzavírané mezi městem, místní Tělocvičnou jednotou Sokol a Sokolskou župou plk. Švece je fakt, že po 25 letech od podpisu smlouvy sokolovna přejde automaticky zpět do majetku sokolů. Sokolovna má být ale i po uplynutí této doby využívána dalších 25 let převážně jen pro sportovní a kulturní účely. Nehrozí tedy, že by ji sokolové prodali třeba na sklady. Město má také po celých 25 let po navrácení budovy Sokolu na sokolovnu předkupní právo. Pokud by v tomto mezidobí místní TJ Sokol zanikla, přejde sokolovna do majetku župy. Smlouva nicméně umožnila městu „podržet si určitou vládu“ nad sokolovnou příštích 50 let.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk