Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ford Mondeo vjel do cesty jedoucímu vlaku

29.03.2012

Bohušice - Zraněním spolujezdkyně skončil úterní odpolední střet osobního vozidla a osobního vlaku na přejezdu v Bohušicích nedaleko Jaroměřic nad Rokytnou.


„Řidič s osobním vozidlem značky Ford Mondeo s přívěsem vjel na přejezd právě ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová. Podle tiskové mluvčí Policie České republiky Marcely Lavické řidič fordu pravděpodobně nerespektoval světelné výstaržné znamení.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Moravských Budějovic a hasiči Správy dopravní cesty z Havlíčkova Brodu a z Brna. „Při střetu utrpěla lehká poranění spolujezdkyně z vozidla. Cestující z vlaku vyvázli z nehody bez zranění. Dopravce pro ně zajistili náhradní autobusovou přepravu. Provoz na trati byl okamžitě zastaven,“ konstatovala Musilová.

Po nárazu byl ford odhozen na sráz pod tratí. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru. „Při nehodě došlo k úniku nafty z lokomotivy. Hasiči uniklou naftu zlikvidovali speciálním sorbentem,“ doplnila hasičská mluvčí. „Policisté provedli u řidiče i u strojvedoucího kontrolní dechové zkoušky na alkohol, které byly s negativním výsledkem. Celkovou škodu vyčíslili na 191 000 korun. Přesná příčina dopravní nehody je i nadále v šetření,“ doplnila Marcela Lavická.

Autor: Petr Chňoupek,
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk