Horácké novinyVychází každý týden v úterý a v pátek. Objednávka předplatného
Třebíčský záložník Michal Dočekal (v bílém dresu) měl v duelu několik slibných šancí. Do střelecké listiny se ale nezapsal. Jeho tým nakonec se zlínským béčkem remizoval 2:2.
(foto: mm)

Fotbalisté přišli o výhru v závěru

15.05.2017

Třebíč (art) - Třebíčští fotbalisté vedli v duelu 25. kola třetí ligy nad zlínským béčkem již 2:0, o slibný náskok ale přišli v samém závěru utkání a v zápase o důležité záchranářské body brali pouze bod.

Hosté si vytvořili první brankovou příležitost již v 15. minutě, kdy po rohovém kopu domácích se dostali do rychlého protiútoku, v samostatném úniku Blanař ale přestřelil třebíčskou branku. Domácí se ujali vedení ve 28. minutě, kdy centr Peručici do velkého vápna přeskočil atakovaného zlínského brankáře a skončil v síti hostující branky. Hosté si vytvořili další brankovou příležitost v 33. minutě, Chwaszcz ale z 10 metrů střílel vedle. V poslední minutě prvního poločasu zahrozili opět domácí, po centru Housera ale Karáskův koníček skončil těsně vedle zlínské branky.

Vstup do druhého poločasu vyšel domácím na výbornou. V 51. minutě po centru Karáska poslal Novotný přesnou hlavičkou Třebíč do dvougólového vedení. Následně po přihrávce Dočekala byl sám před brankářem Dostálem Bogner, tváří v tvář ho ale nedokázal překonat. Na druhé straně hlavičku Petříka musel bravurně vyrážet domácí brankář Staněk. Následně v další brankové příležitosti Zlínských vychytal Staněk Blanaře. Hosté snížili na 2:1 v 79. minutě, kdy se Staňka prostřelil Mlýnek. V závěru utkání mohli domácí vítězství potvrdit Heřmánek s Johnsonem. Heřmánek ale po individuální akci ve velkém vápně tváří v tvář zlínského brankáře přestřelil branku, následně šel úplně sám na zlínského brankáře Johnson, který rovněž svoji gólovou šanci neproměnil. Hostům se na- opak v 88. minutě podařilo vyrovnat na v 88. minutě, kdy po zahrané standardce uklidil míč za záda Staňka Tkadlec.

V příštím kole čeká třebíčské fotbalisty cesta do Olomouce, kde se v sobotu od 17.00 hodin střetnou ve 26. kole MSFL s dalším sestupem ohroženým týmem Hanáckého fotbalového klubu.