Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Hlavní zápas oslav 100. výročí založení klubu v Mohelně obstarali domácí hráči proti Mercedes týmu brněnského šoumena Petra Švancary.
(foto: Martin Mutl)

Fotbalové Mohelno slavilo stovku

18.07.2019

Mohelno - Víc než šest stovek spokojených diváků, dobrá nálada, zábavný program a především pohodová atmosféra provázela oslavy sta let založení fotbalu v Mohelně. Místní klub přizval k oslavám Mercedes tým Petra Švancary a tento tah se ukázal jako naprosto geniální. Známý brněnský šoumen Petr Švancara totiž udělal z hlavního zápasu s místním týmem mužů zábavnou show, která musela bavit téměř všechny. Ti nejmenší, které fotbal až tak nezajímal, se pak mohli zabavit na kolotočích, které byly zdarma.


Fotbalový klub v Mohelně prošel za sto let své existence mnoha etapami. A když se na jedné straně dařilo, třeba jako v letech 2002 – 2012, kdy nejprve vyhrál okresní přebor, ale pak z třetího místa slavil postup do I. A třídy. V té sice vydržel jen rok, ale i v dalších letech působili Mohelenští důstojnou rolí v krajské soutěži. Právě v této době bylo Mohelno, hlavně díky finanční náročnosti chodu klubu, také nejblíž krachu. V roce 2008 je od něj zachránil jeden z nejvěrnějších fanoušků Josef Sedlák, který v sousedních Lhánicích prodal dům a fotbalovému klubu věnoval neuvěřitelnou částku 400.000 korun! V současnosti hraje Mohelno až nejnižší okresní soutěž, jak ale několikrát zaznělo v projevech předních zástupců klubu, ze čtvrté třídy by se klub chtěl co nejdřív dostat výš.

Samotný program zahájilo utkání žáků, které následoval zápas bývalých mohelenských hráčů. Pak už začal skutečně zábavný zápas s Mercedes týmem Petra Švancary, který do Mohelna přivezl nejen řadu zkušených bývalých i současných fotbalistů, ale také herce seriálové Ulice Václava Svobodu. Švancara celý zápas vtipně glosoval a postupně představil všechny hráče svého týmu. Těmi nejzářivějšími fotbalovými hvězdami byli trenér brankářů Zbrojovky Brno Martin Doležal, bývalý útočník Mladé Boleslavi a ostravského Baníku, v současnosti hráč Brna Lukáš Magera, legenda brněnské Zbrojovky Zdeněk Valnoha, trenér reprezentace do 19 let a majitel letošního futsalového mistra republiky s pražskou Spartou Martin Bruna, třebíčský odchovanec Pavel Mezlík v současnosti hrající ve Velkém Meziříčí, brněnský fotbalista Peter Štěpanovský, zkušený matador Patrik Siegel nebo letošní mistr futsalové ligy se Spartou Praha a v minulosti chvíli hráč Horáckého fotbalového klubu Třebíč David Cupák.

O přestávce pak byla odměněna dlouhá řada zasloužilých členů klubu, bývalých hráčů, trenérů i funkcionářů. Plaketu mohelenskému klubu předal přítomný předseda Okresního fotbalového svazu Třebíč Radek Zima, který se společně se starostou Mohelna a současně předsedou TJ Mohelno Jiřím Šandou postaral o čestný výkon hlavního zápasu.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk