Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
František Filipský už není trenérem fotbalových Čáslavic.
(foto: Martin Mutl)

Fotbalovými Čáslavicemi otřáslo zemětřesení

23.05.2013

Čáslavice - Pouhé tři body získali v jarní části krajského přeboru fotbalisté týmu Čáslavice-Sádek. v tabulce se propadli na třináctou příčku a rázem se ocitli v pásmu týmů ohrožených sestupem. Právě to donutilo vedení klubu k razantním krokům.


Na svém pondělním zasedání rozhodlo vedení klubu o okamžitém odvolání trenéra Františka Filipského. Jeho nástupcem byl jmenován dosavadní trenér dorostu Rostislav Málek, jehož asistentem bude Antonín Plichta. Oba trenéři budou do konce sezony působit současně i na lavičce dorostu. „Výkony a výsledky mužstva v rámci podzimní části krajského přeboru neodrážely sílu a možnosti kádru. Do konce sezony nám zbývá odehrát ještě osm zápasů, chceme personálními změnami mužstvu dodat novou energii a impuls. Zároveň i okysličit atmosféru v kabině a udělat vše pro záchranu soutěže i pro příští soutěžní ročník,“ řekl k situaci jeden z členů výkonného výboru Miroslav Růžička.

Filipského odchod ale není jedinou změnou v čáslavském klubu. Z postu předsedy odešel po několika měsících také Robert Janda. Důvodem jeho odchodu jsou vleklé zdravotní komplikace a nedávná mozková příhoda. Na jeho post přichází zatím do konce této sezony David Kratochvíl, který ještě na podzim působil v klubu na pozici správce oficiálních internetových stránek a manažera komunikace. „Máme před sebou jediný vytyčený cíl, a tím je záchrana v krajském přeboru,“ říká rezolutně Kratochvíl.

Jeho tým čeká v sobotu odpoledne prestižní duel na hřišti sedmé Náměště. A právě tam by se chtěli Čáslavičtí odrazit k záchraně. „Jsme jeden tým. Teď je ta správná chvíle, aby hráči ukázali svůj charakter a základní fotbalové aspekty jako je vůle, nasazení, bojovnost a odhodlání. Jedině tak můžeme být úspěšní a i v příští sezoně nastupovat v krajském přeboru,“ říká odhodlaně nový kouč Čáslavic Rostislav Málek.

Synonymem pro fotbalový klub z Čáslavic je jméno dlouholetého předsedy klubu Lubomíra Lampíře. Ten ale návrat do funkce bafuňáře ani nezvažuje. „Stavím dům, vysazujeme nové vinohrady, přednáším na univerzitě, takže na fotbal už mi vlastně ani nezbývá čas. Jelikož jsou ale fotbalové Čáslavice mojí srdeční záležitostí, stal jsem se malým sponzorem a srdcem budu na každém domácím i venkovním zápase. Navíc začal za áčko hrát můj syn, takže o to víc to budu sledovat,“ říká Lampíř, který se ale zítra v Náměšti objeví na lavičce černých koček. „Nový hlavní trenér Málek v sobotu bohužel nemůže, takže spolu s Antonínem Plichtou budu plnit roli jednoho z trenérů. Takže to bude jakési funkcionářské loučení,“ doplnil Lampíř.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk