Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Pozemek se nachází za bývalým objektem technických služeb.
(foto: Jan Uher)

Hafani i kočky se budou stěhovat do nového

22.01.2011

Třebíč - Skupina úředníků v čele se starostou města Pavlem Heřmanem vyjela v úterý před obědem na krátkou obhlídku terénu do průmyslové čtvrti. Právě tam je totiž zamýšleno přemístění psího útulku, který je nyní v areálu zámku a v souvislosti s jeho kompletní opravou má být přestěhován.


Nové místo vytipovalo oddělení rozvoje. Voleno bylo tak, aby provoz útulku nikoho neobtěžoval, zvířata měla dobré podmínky a zároveň byl snadno přístupný veřejnosti. Prostor, který splňuje všechny tyto parametry, se nachází za bývalým objektem technických služeb, kde jsou nyní v pronájmu firem ESKO-T a Čikom. Pozemek je městský, takže po vyřešení technických záležitostí by výstavbě nemělo nic bránit. Dostupný je i autobusovou dopravou a v nedaleké budoucnosti má kolem vést cyklostezka.

Zvířata získají kotce i výběhy na úrovni, součástí nového útulku budou i kanceláře, sklady krmení, lednice, přípravna krmiva a podobně. Cena nového útulku by se měla vejít do 7 milionů, ale nabízí se i možnost levnějšího řešení.

Na chystané stěhování jsme se zeptali i Petra Ondráčka, šéfa Ligy na ochranu zvířat ČR, která útulek provozuje. Nové místo se mu líbí a ke stěhování říká: „Od začátku jsme počítali, že v zámeckém areálu jsme jen provizorně. Je to příliš blízko obytné čtvrti a do zámeckého areálu se to tak úplně nehodí. Zvířata by měla v novém útulku najít daleko lepší podmínky, takže se na to již těšíme.“

„V letošním roce by se měly zvládnout terénní úpravy a stavbu připravit, příští rok by se útulek měl dobudovat a přestěhovat,“ říká Bedřich Mozor z městského úřadu, který na útulku pracuje od začátku.

Autor: Jan Uher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk