Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hasičské stovky ovládli Daniel Klvaňa a Šárka Jiroušová

19.05.2017

Třebíč (mm) - Na 250 profesionálních i dobrovolných hasičů ze všech koutů České republiky se sešlo na třebíčském městském atletickém stadionu na Hájku, aby ve třech věkových kategoriích změřili síly v závodě Českého poháru v běhu na 100 metrů s překážkami. I letos se pořadatelství na výbornou zhostil Sbor dobrovolných hasičů z Budíkovic společně s Okresním sdružením hasičů v Třebíči.


Nejsilněji obsazenou mužskou kategorii ovládl Daniel Klvaňa z Oznice (okres Vsetín), který překážkovou trať absolvoval v čase 15,57 sekund. O devět setin za ním zaostal Patrik Kligl z Bělovsi (Náchod) a třetí místo vybojoval Martin Lidmila ze Zbožnova (Chrudim). Nejlepším domácím závodníkem se stal Marek Peštál z Budíkovic, který s časem 17,01 skončil čtrnáctý. Jen o příčku a čtyři setiny za ním skončil Radek Nechvátal z Jaroměřic nad Rokytnou.

Nejrychlejší ženou třebíčského podniku se stala Šárka Jiroušová z Poniklé (Semily), která v čase 15,96 vyhrála před Markétou Markovou z Dolní Čermné (Ústí nad Orlicí) a Petrou Chovancovou z Horní Lidče (Vsetín). Nejlepší ženou Třebíčska se stala sedmnáctá Marcela Vrtalová z Petrovic, která dosáhla času 18,28. Pětadvacáté místo obsadila Blanka Mejzlíková z Rudíkova.

Mezi staršími dorostenci se nejlépe dařilo Lukáši Míkovi z Jetřichovce (Pelhřimov) a Kateřině Vébrové z Únešova (Plzeň). Mezi domácími dorostenci skončil dvanáctý Dominik Dokulil z Výčap a třináctý Michal Špaček ze Štěměch. Nejlepší domácí dorostenkou byla osmnáctá Daniela Šilhavá ze Štěměch, devatenáctá skončila Karolína Česneková z Vladislavi, a na začátku třetí desítky figurovaly Monika Královská ze Štěměch a Michaela Peštálová z Budíkovic.

Nejméně zastoupenou kategorii mladšího dorostu vyhrál Matyáš Lefner z Ostravy Nové Vsi a Lucie Pomahačová z Kvasejovic (Benešov). Nejlepšími dorostenci z našeho okresu byli třetí Vítězslav Javůrek z Výčap a šestá Nikol Svobodová ze stejné obce.

Další díly Českého poháru 2017 v běhu na 100 metrů s překážkami se uskuteční v Ostravě, Bludově, Kamenci u Poličky, Pískové Lhotě a v Karlových Varech.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk