Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Havlenovi drtí Ameriku

29.10.2019

MONTGOMERY (pch) - V tomto městě v americkém státě Alabama probíhá v těchto dnech mistrovství světa v FCC (Firefighter Combat Challenge) - hasičská disciplína podobná našim závodům TFA (železný hasič).


Českou republiku na těchto závodech reprezentuje mimo jiné Pavlína Havlenová z SDH Vladislav a také její táta Pavel Havlena. Medaile z mistrovství světa je samozřejmě obrovský úspěch, ale snad více než medaile se v Americe cení tzv. Lions den. To je prestižní klub závodníků, kteří pokoří určitou hranici (u žen je to hranice tří minut, v kategorii Pavla Havleny dvě a půl minuty). Pavlíně Havlenové se vstup do Lions den podařil už v loňském roce. A letos ho hned v pondělí potvrdila časem 2:53.

Taktéž hned první den a prvním pokusem se do prestižního klubu dostal Pavel Havlena, a to za čas 2:11, který ho navíc staví do role velkého favorita samotného mistrovského závodu (mistrovství světa v Montgomery vyvrcholí o víkendu).

Nikdo to podrobně nezkoumal, ale s největší pravděpodobností jsou Havlenovi jediná rodina na světě, která takto vstoupila do Lions den.

Přímé přenosy z Montgomery můžete sledovat na: www.video.ibm.com/embed/23707990

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk