Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hejtman neodchází. Vyčká, jak se vše vyvine

31.10.2013

Jihlava - Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se zcela s přehledem o víkendu dostal do poslanecké sněmovny. To se víceméně čekalo. Už před volbami se tedy začalo spekulovat, zda odejde z postu krajského hejtmana a také o tom, kdo ho v hejtmanské kanceláři nahradí.


„Vážení spoluobčané, velice si vážím důvěry, kterou jste mi dali prostřednictvím více než osmi tisíc preferenčních hlasů v rámci voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2013. Jako váš soused, kolega i hejtman jsem se rozhodl, že zatím neopustím post ve vedení Kraje Vysočina,“ vzkázal už v pondělí 28. října Jiří Běhounek.

Situace, kterou nastolily volby a hlavně nejasná situace v samotné sociálně demokratické straně, vede Jiřího Běhounka zcela pochopitelně k obezřetnosti. V této chvíli není vůbec jasné, jak se jednání o nové vládě budou vyvíjet a zda celá věc nakonec neskončí dalšími předčasnými volbami na jaře příštího roku.

„Za sebe i za veřejnost bych byl velice rád, kdyby výsledky aktuálních předčasných voleb jednoznačně vedly k sestavení stabilní vlády. Považuji za rozumné, a v tuto chvíli jediné možné, počkat až skončí povolební vyjednávání a až poté se rozhodnout, v jaké funkci budu našemu kraji největším přínosem. Souběh funkcí hejtmana a poslance není v kolizi se zákonem a vysoká podpora veřejnosti je pro mě v případě obou funkcí obrovským závazkem,“ konstatoval krajský hejtman.

Volba nového hejtmana Kraje Vysočina tak není aktuálním problémem a příští zasedání zastupitelstva kraje se jím určitě nebude zabývat.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk