Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Jaroměřický Leoš Barák (na horním snímku) přestupuje do Polné a Pavel Kurtin (dolní snímek) do Jemnicka.
(foto: mm)

HFK opustilo čtrnáct hráčů!

26.06.2018

Třebíčsko - První polovina června je ve fotbalových soutěžích v Česku dobou, kdy mohou hráči bez svolení klubu přestupovat. Letošní období od prvního do dvacátého června nadělalo na Třebíčsku vrásky na čele především vedení Horáckého fotbalového klubu, které přišlo o neuvěřitelných patnáct hráčů. Po sestupu z divize se tak nabízí otázka, kde je chyba, když houfně z klubu odcházejí hráči?


Hned jedenáct hráčů, většinou ještě dorosteneckého věku, míří do Fotbalové školy Třebíč, která v posledních letech nabízí výrazně kvalitnější trenéry a v porovnání s druhým klubem z Třebíče má ve vyšších soutěžích většinu mládežnických celků. HFK, které do soutěžního ročníku přihlásilo oba mužské týmy i dorost, nyní bude mít zásadní problém a podle všeho mu nezbude nic jiného, než některou ze soutěží do losovacího aktivu odhlásit.

Kvarteto hráčů, kteří míří do jiných klubů, má přitom odehráno několik zápasů za divizní první tým HFK. Nejvíce zkušeností tam posbíral devatenáctiletý Pavel Novák (28 zápasů/5 gólů), který kývl na nabídku Rosic a sedmnáctiletý Adam Macek (16 /1), který odchází do Fotbalové školy s letos čtyřiadvacetiletým Tomášem Oberreiterem, který v áčku odehrál čtyři zápasy. Dvanáctkrát na podzim chytal dvacetiletý brankář Karel Procházka, který se dohodl s Náměští. Zkušenosti s mužským béčkem má i devatenáctiletý Tomáš Trnka, který bude hrát v Želetavě. Další gólman, devatenáctiletý Dominik Rousek se pak stěhuje do Studence.

Další hráči odcházející z HFK Třebíč: Milan Dufek (ročník 2005), Samuel Dušovský (2001), Matyáš Starý (2003), Kryštof Průša (2002), Roman Přikryl (2004), Zbyněk Svoboda (2004, Daniel Škarek (2004), Matěj Vala (2001, všichni FŠ Třebíč).

Druhým klubem, který pot- kal masívní odchod hráčů, jsou Jaroměřice, které spadly z krajského přeboru. Zkušený Leoš barák (1994) míři do Polné, stejně starý Marek Hošek jde do Velké Bíteše a do třetice letos čtyřiadvacetiletý Stanislav Křivánek se dohodl s Jemnickem. Stejným směrem míří i devětadvacetiletý Pavel Kurtin a čtyřiatřicetiletý Ivo Rygl bude působit v Budišově. Posledními dvěma hráči jsou devatenáctiletý Ondřej Ošmera, který jde do Myslibořic a o rok mladší Filip Rumíšek, který kývl Blatnici.

Myslibořice se mohou těšit i na posilu z Okříšek. Tou bude dvacetiletý Ondřej Dufek, o rok mladší Marek Dočekal jde hrát do Koutů. Předposledním krajským týmem, který se po volném přestupním termínu loučí s hráči, je Želetava, která přišla o Jiřího Formana (1988) a Martina Kabelku (1992). Oba budou hrát v Jakubově, stejně jako dvaatřicetiletý Tomáš Tržil, který přichází z Náměště nad Oslavou. Tým trenéra Petra Kylíška mladšího opouští i šestatřicetiletý Vilém Rous, který kariéru završí v Ocmanicích.

Jeden odchod registrují i Dukovany. Zkušený pětačtyřicetiletý Jiří Boreš odchází dohrát kariéru do Budkovic.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk