Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Horácký fotbalový klub Třebíč zkouší další cizince. Kromě brankáře Jabari Nichollas Brice jsou to Kadeem Roland Hutchinson a Shane Keano Sandy.
(foto: mm)

HFK Třebíč bude i v krajském přeboru sázet na cizince

25.07.2018

Vladislav - Horácký fotbalový klub Třebíč sehrál první přípravné utkání letní přípravy. Na hřišti ve Vladislavi proti prvoligovému dorostu Jihlavy prohrál vysoko 1:6. Nový trenér Vladimír Hekerle v mužstvu vyzkoušel tři hráče z Trinidadu a Tobaga (brankář Jabari Nichollas Brice a hráči Kadeem Roland Hutchinson a Shane Keano Sandy). Naopak v prvním přípravném utkání třebíčskému trenérovi chyběli zejména hráči R. Bence, Houser, Hronek, Karásek, Lorenc, Pecka, Renát, Valíček a Maleta.


HFK Třebíč – FC Vysočina Jihlava U19 1:6 (1:4). Branka Třebíče: Hutchinson. Třebíč absolutně nezvládla úvod utkání, když již ve třetí minutě utkání prohrávala 0:3. Hra se postupně více vyrovnala a v 15. minutě Hutchinson snížil na 1:3. Jihlavští mladíci, kteří měli po celé utkání více ze hry, dokázali do poločasu ještě zvýšit na 1:4. Ve druhém poločase se hrálo bez šancí na obou stranách a Jihlava přidala další dvě branky až v samotném závěru tohoto utkání.

Trenér Vladimír Hekerle je hned na úvod svého působení v Třebíči na rozpacích. „Trénujeme dva týdny a já jsem deset nebo jedenáct hráčů ještě ani neviděl, což se mi vůbec nelíbí. Ale snad se to brzy změní,“ snaží se být optimistou. První zápas mu ukázal řadu nedostatků. „Kluky teprve poznávám, ale hned na úvod se ukázala fúra věcí, které se mi nelíbí a na kterých musíme hodně zapracovat. Ale musím uznat, že na první přípravný zápas jsme měli hodně kvalitního soupeře,“ ocenil kvality jihlavského staršího dorostu Hekerle.

Ten se nerozplýval ani nad výkonem zahraničních akvizic. „Oba hráči v poli prokázali, že jsou na balónu dobří, ale je to ještě hodně o tréninku a sehrání. Naopak se mi nelíbí, že hrají strašně moc na sebe. My musíme hrát kolektivně. A moc nadšený nejsem z brankáře, ale je to první pocit, takže uvidíme.“

Do týmu by Vladimír Hekerle rád přivedl ještě alespoň dva hráče. „Rádi bychom sehnali ještě jednoho brankáře a jednoho středového zkušeného hráče, který by naši hru organizoval. Ale hráčů je celkově málo, což není jen náš problém.“

Třebíč: Brice (70. Šplíchal) – Sáček, Suchna, Florián, Hrbáček – J. Uličný, Benáček, Sandy, Kovář – Novotný, Hutchinson.

O nadcházejícím víkendu čeká třebíčské fotbalisty další přípravný duel. V něm se v sobotu 28. července představí na hřišti v Trnavě od 10.30 hodin proti Ráječku.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk