Třebíčský Aleš Pacák (v červeném) jeden gól dal, tuhle šanci ale ve druhém poločase proměnit nedokázal. Foto HoN: Martin Mutl
(foto: Martin Mutl)

HFK Třebíč - FC Dosta Bystrc-Kníničky 1:2 (1:0)

28.03.2011

Třebíč - Úvod do jarních odvet divizní Třebíči vůbec nevyšel. Horácký fotbalový klub totiž prohrál na vlastním hřišti se zachraňující se Bystrcí. Cesta za vytouženým postupem do třetí ligy tak dostala hned na úvod jara výraznou trhlinu.

Nástup do utkání lépe vyšel hostům, brankáře Beera ale nijak neohrozili. Postupem času ale domácí převzali iniciativu a s ní přicházely i šance. Ve 21. minutě Smažil zahrával standardku z pravé strany hřiště, jeho centr do velkého vápna propadl hostující obranou, míč ale skončil těsně vedle pravé tyče Slaninovy branky. Ve 28. minutě se po centru Chlupa ocitl ve velmi dobré pozici Pacák, hlavičkoval však pouze do nohou hostujícího brankáře. Ve 32. minutě vyslal Chlup na zteč Čermáka, jeho střelu ale Slanina stačil vyrazit na rohový kop. Ve 40. minutě sklepla nákop Komínka hostující obrana pouze pro domácího Smažila, ten však tváří v tvář branku Slaniny netrefil. Domácí se dočkali až v poslední minutě prvního poločasu, kdy Smažil po zahrání standardky uvolnil na pravé straně Čermáka, jehož prudký přízemní centr před branku hostí brankově zužitkoval Pacák a poslal Třebíč do vedení 1:0.

Hostům se podařil dokonalý obrat ve druhém poločase, kdy domácí k ničemu nepustili a sami dokázali dvakrát skórovat. Nejprve v 60. minutě Jiříkovský zahrával přímý kop z pravé strany hřiště a po jeho centru před branku Beera Klusák hlavou vyrovnal na 1:1. V 77. minutě navíc hosté zahrávali rohový kop, Zich se před brankou dokázal prosadit mezi obránci a Bystrci zařídil senzační zisk všech tří bodů.

Branky: 45. Pacák ? 60. Klusák, 77. Zich. Rozhodčí: Ságl ? Fridrichovský, Kůrka. ŽK: 61. Linhart, 74. Komínek ? 53. Zich, 90. Kratochvíl. Diváků: 150.

Třebíč: Beer ? P. Chalupa, Komínek, Vejmelka, Kostelecký (80. Florián) ? Čermák, Pacholík (70. Durda), Chlup, Linhart, Smažil ? Pacák.

Bystrc-Kníničky: Slanina ? Smékal, Jirásek, Janíček, Zich ? Rohovský, Jiříkovský (89. Marinč), Klusák, Křivánek (77. Záblacký) ? Urban (54. Kratochvíl), Krejčí. (BUL, art)

Autor: Martin Mutl