Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Historická pouť připomene morovou ránu

26.08.2010

Brtnice - Město si letos připomíná 295. výročí morové rány, která je postihla v roce 1715. Oslavy začnou už dnes večer. Ve 20.00 bude na zámku hrát skupina Jordán a v novém společensko - kulturním centru, které Brtnice otevřela teprve před týdnem, zahraje Zatrestband. Začátek je také ve 20 hodin.


Zámeckým koncertem místní skupiny Šworc začnou ve 14.30 sobotní oslavy. Hrát se bude i ve farním kostele. V 17.30 zde odehraje Silvie Sommerová varhanní koncert. „V sobotu o půl osmé večer půjde průvod k morovému kříži. To je směrem na Panskou Lhotu. Je to vysloveně církevní průvod,“ uvedla místostarostka Brtnice Miroslava Švaříčková. Sobotní program bude pokračovat zábavou skupiny Kalybr a zpěvem ponocného z věže farního kostela (21.00).

Neděle začne mší svatou v 6.30 hod. V 9.00 zazní v zámeckém parku slavnostní fanfáry. O půl desáté odtud vyrazí historický průvod. „Vychází se ze zámku, jdou ulicí za pivovarem, po Jihlavské ulici přes židovský most. Půjdou dolů po náměstí a nad náměstí. Tam se sejdou s křesťanským průvodem,“ popisuje trasu průvodu Švaříčková. Církevní průvod půjde k soše sv. Rocha, ochránce proti moru. Historický průvod dorazí až zpátky na zámek.

Program je připravený i na nedělní odpoledne, kdy vystoupí hned několik dechových hudeb, Horané, Telčská dechovka a místní Vysočanka.

O víkendu bude přístupno i několik výstav, jedna v budově radnice a další ve Valdštejnském domě. Otevřený bude i Hoffmannův dům a chovatelský areál.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk