Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hitlerjugend je v pořádku, řekla inspekce

08.10.2015

JEMNICE - Kauza s vystoupením jemnického školního družstva Hitlerjugend Jamnitz na soutěži Dějepravné soutěžení má svůj logický konec. Česká školní inspekce, která hned na začátku školního roku zahájila prošetřování celé kauzy, konstatovala, že k žádnému porušení předpisů nedošlo. A vyloučila též možnou propagaci nacismu.


Žáci školy nastoupili k soutěži v dobových krojích Hitlerjugend včetně hákových křížů na rukávech. Inspekce uznala, že dobové oblečení bylo v souladu se zaměřením soutěže a zapadalo do jejího kontextu. K propagaci nacismu tak nemohlo dojít. „ Neshledali jsme žádné porušení předpisů,“ konstatoval Ondřej Andrys z České školní inspekce.

Česká školní inspekce prošetřovala celý případ na základě udání. Podle našich informací je autor podnětu inspekci znám a podle neoficiálních zpráv by měl tento člověk pocházet z kruhů blízkých místní organizace komunistické strany. Nikdo v Jemnici ovšem nechce víc říci.

Podle místostarosty Jemnice Petra Novotného je po výroku České školní inspekce nálada v Jemnici špatná. „Prostě se to nemělo vůbec rozmazávat. Závěr inspekce je přesně takový, jaký jsme čekali,“ řekl místostarosta. Celé období od medializace celé kauzy bylo velmi nepříjemné nejen pro školu, ale hlavně pro samotné žáky.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk