Hladká výhra z dohrávky může vrátit Třebíč do hry o předkolo

10.02.2020

Frýdek-Místek - S až nečekaně jasnou výhrou 5:0 se v dohrávce 6. kola skupiny o předkolo play-off první ligy z Frýdku-Místku vrátili v pondělí hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Díky zisku tří bodů se tak posunuli na jedenáctou příčku tabulky o bod právě před svého pondělního soupeře. Prostějov, který okupuje druhou postupovou desátou příčku tabulky, má stejný počet bodů, ve prospěch třebíčského celku ale hovoří jeden zápas k dobru.

Favoritem zápasu byli domácí Rysi, kteří z posledních sedmi zápasů šestkrát naplno bodovali a ztratili jen za porážku v nájezdech s jihlavskou Duklou. Do zápasu také vstoupili aktivněji, ale jejich šance od začátku končily na pozorném Jekelovi. A tak jak blesk z čistého nebe udeřilo na druhé straně. Václavek nahazoval za modrou puk na branku a spěchal střídat, po cestě se ale musel začít radovat, protože puk k údivu všech zapadl za Danečkova záda. Pak se domácí snažili vyrovnat, jenomže znovu naráželi na hostujícího gólmana. V 17. minutě navíc po šesti sekundách přesilovky a vyhraném buly Šťovíčka zařídil Bílým hvězdám dvougólový náskok přesnou ranou Nedvídek.

Pavel Jekel zlikvidoval další tři šance na začátku druhé části, a tak v polovině zápasu se ke slovu znovu dostali hosté z Třebíče. Psota z poza branky nabídl puk Bittnerovi a ten střelou na vzdálenější tyč vyhnal Danečka z branky. Ve 35. minutě byl už hostující gólman poprvé překonán, v tu chvíli ho ale zastoupila horní tyčka.

Definitivní ránu do vazu zasadil Rysům ve 46. minutě Marek Laš, který za Loubalova záda tečoval střelu Nedvídka. Konečnou podobu pak dal výsledku v 55. minutě obránce Szathmáry, který se přesně trefil ranou od modré. Ještě vylepšit cennou výhru mohl v 58. minutě Malec, jeho střele se do cesty postavila horní tyčka Loubalovy klece.

Třebíčský kouč Jaroslav Barvíř po zápase uznal, že si výhry ze severu Moravy cení. „Dnes se nám to hodnotí výborně. Měli jsme nějaký plán, který jsme plnili po celých šedesát minut. Chtěli jsme dobře vstoupit do utkání, což se povedlo. Myslím, že jsme byli lepším týmem. Po taktické stránce jsme to zvládli famózně. Dali jsme i tři branky v početních výhodách ze čtyř možností. Chvilkami, když se nám moc nedařilo, tak nás podržel Pavel v brance. Klukům musíme jedině poděkovat, že k tomu dnes takto přistoupili. Věříme, že to je další krůček k našemu cíli,“ řekl kouč, který dal hráčům do čtvrtka volno.

Naopak velmi rozladěný byl domácí kouč Vlastimil Wojnar, který svoje pocity shrnul do dvou vět. „Dneska soupeř na rovinu upletl z ho... bič, co vystřelili, tak tam spadlo, nám tam naopak nespadlo nic. Výsledek je až moc krutý a neodpovídá vývoji.“

Po týdenní reprezentační pauze se hokejisté Horácké Slavie Třebíč vrátí do kolotoče první ligy ve středu 12. února, kdy na svém ledě přivítají v dalším klíčovém duelu prostějovské Jestřáby.