Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hledá se stavební dozor na sokolovnu

09.03.2018

Náměšť nad oslavou (ap) - Na částku 60 milionů korun se mohou vyšplhat náklady na rekonstrukci sokolovny v Náměšti. Projekt a způsob financování rekonstrukce sokolovny schválilo zastupitelstvo města na svém lednovém zasedání.


Chátrající sokolovna je nejvýznamnějším kulturním sálem v Náměšti. V roce 2014 byla podepsána třístranná smlouva o převedení náměšťské sokolovny do majetku města. Nyní stále vedení města připravuje rekonstrukci sokolovny i finančně. Radnice vyhlásila mezi bankovními domy výběrové řízení na dodavatele úvěru. „Vyhlásili jsme i výběrové řízení na inženýring ke stavbě, to znamená na zástup na stavební dozor, zástupce investora a na uspořádání soutěže. Protože jde o velikou zakázku, tak to kumulujeme do sebe a potřebujeme člověka, který má zkušenosti s pozemními stavbami tohoto typu. Finalizuje se také projekt. Především se potřebujeme dostat k reálné ceně, za jakou budou dodavatelé ochotni stavbu postavit,“ vysvětlil náměšťský starosta Vladimír Měrka.

V Náměšti by byli rádi, kdyby už kolem poloviny letošního roku začaly stavební práce na rekonstrukci sokolovny. „Bude to samozřejmě záležet na kapacitě možných dodavatelů, protože nikdo nečeká šedesátimiliónovou zakázku,“ řekl Měrka. Náměšťským také bude záležet na tom, aby dostavba a rekonstrukce sokolovny postupovaly rychle a netrvaly půldruhého roku. „Pro nás není ani tak důležitý začátek stavby, jako termín dokončení. Byli bychom rádi, aby nás to stálo tak říkajíc jen jednu plesovou sezónu. Aby to nezasáhlo několik let hlavní akce, které v Náměšti probíhají, jako jsou Folkové prázdniny nebo pouť. Tomu budeme stoprocentně podřizovat i plánovaný začátek stavby,“ zdůraznil Měrka. Příští náměšťský ples se proto bude konat v náhradních prostorách, které už má radnice vytipovány. Ale kde, to je zatím tajemství.

Veškerý sled akcí na modernizaci sokolovny ještě bude schvalovat rada města i zastupitelstvo. Připravovanou rekonstrukci sokolovny přibližuje zájemcům výstava ve vestibulu radnice. Lidé se tak mohou seznámit s budoucí podobou sokolovny včetně jejího nově navrženého hlavního vstupu.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk