Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hodně věcí se změnilo

15.03.2019

TŘEBÍČ (pch) - Je tu jaro a pro mnohé kapely z Třebíčska právě začíná sezona, výjimkou není ani Bagr. Poprvé, pomineme-li tradiční ples Bagru, vystoupí kapela v sobotu v Čáslavicích. Je tedy nejlepší chvíle popovídat si s manažerem Bagru Karlem Ošmerou.


Co se přes zimu u Bagrů změnilo?

Hodně věcí. Odešly letité pilíře kapely - basista a skladatel většiny písní Jarda Heralecký a klávesák a vokalista Jiří Nosek. Nahradili je na basu Vláďa Čábel a kytarista Jakub Meluzín, z čehož vyplývá, že letošní sezona bude bez kláves, respektive klávesy budou nahrané do podkladů. Částečně se i obmění repertoár. Další změnou je, že na zábavy nebudou vypravované svozy, jelikož by to bylo finančně neúnosné. Na první zábavě představíme LED stěnu. V průběhu sezony natočíme CD, na kterém se bude podílet i minulá sestava, a pokřtíme ho na podzim v Trnavě, Čáslavicích a v Třebíči na Roxy.

Kolik vystoupení vás letos čeká a kde vás mohou fanoušci vidět a slyšet?

Máme naplánovaných konečných 25 vystoupení, jelikož z různých důvodů ani víckrát hrát nemůžeme. Opět upřednostňujeme Třebíčsko. Tradičně nebude chybět První prázdninový festival na sokolském stadionu v den předávání vysvědčení, který je i součástí Třebíčského kulturního léta. Občas se s námi objeví i zakládající sestava kapely.

Jak jste se na sezonu připravovali?

Po mnoha letech jsme třebíčskou zkušebnu vyměnili za Litohoř. Začali jsem více využívat nahraných podkladů, tzv. samplů, které pak při hraní vyžadují naprostou přesnost od všech muzikantů. Připravili jsme šest nových skladeb.

Nějaký vzkaz fanouškům?

Ať nám i nadále zachovají přízeň a podporu, kterou budeme potřebovat obzvláště na první akci sezony v sobotu 16. března v Čáslavicích, kde budeme všichni odhodlaní dostat ze sebe maximum, ale zároveň i hodně nervózní, neboť vůbec netušíme, zda se to podaří naplnit, jelikož ještě teď má kytarista na pořezané ruce stehy.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk