Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hokejisté vyrazili na led, už v úterý je čeká první zápas

05.08.2019

Třebíč - Hokejistům Horácké Slavie Třebíč začala v pondělí oblíbenější část přípravy. Po týdnu na suchu se tým trenérského tandemu Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř sešla na ledě, kde se už v úterý 6. srpna střetně v prvním přípravném duelu s druholigovým Havlíčkovým Brodem.


Na týden přípravy na suchu navázali trenéři po dvou týdnech dovolené, před ní prošli hráči standardní letní přípravou. „S Jardou tady začínáme čtvrtou sezónu, takže příprava byla obdobná a moc se nelišila. Zapojili jsme tam nějaké nové prvky, trénovali jsme s boxerem, ale více méně ta příprava kopírovala přípravy předešlé,“ říká trenér Martin Sobotka, který měl k dispozici čtyřiadvacet hráčů včetně několika nových tváří. „Měli jsme dva gólmany a dvaadvacet hráčů do pole, takže hráčů bylo tak nějak normálně. Samozřejmě, že teď chceme zvýšit konkurenci v týmu, tak přišli na zkoušku další čtyři hráči. Teď už bude záležet jen na hráčích, kdo v kádru zůstane.“

Na osvědčený model přípravy budou trenéři Sobotka a Barvíř spoléhat i nadále. „Ty věci, které jsme dělávali, budeme dělat i na ledě. V prvním týdnu na suchu se do toho kluci museli zpátky dostat, trochu jsme to doladili a v pondělí jsme vyrazili na led. První tři týdny budou dost o objemu a pak to začneme ladit na sezónu,“ popisuje program třebíčského týmu Martin Sobotka.

Kvarteto útočníků, kteří se k Horácké Slavii připojili až po dovolené, tvoří Miroslav Rohlík z Pardubic, Filip Jirásek z Hradce Králové a olomoucké duo Josef Podlaha a Michal Matiaško. Dvaadvacetiletý Miroslav Rohlík je pardubickým odchovancem a vloni odehrál sezónu ve švédské Alvestě, kde v 35 zápasech nasbíral 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. Dvacetiletý Filip Jirásek hrál v mládežnických výběrech Hradce Králové a vloni působil v prvoligových Litoměřicích, kde v 53 zápasech dal tři góly a přidal pět přihrávek. Devatenáctiletý Josef Podlaha se narodil v Karlových Varech, ale od mládežnických kategorií působil v Olomouci. Vloni odehrál 44 zápasů v juniorce (24+29), třikrát naskočil i za první tým Hanáků. Stejně starý Michal Matiaško začínal s hokejem v Novém Jičíně a pak se přes Vsetín dostal do Olomouce, kde vloni odehrál 45 zápasů v juniorce (21+32). K tomu přidal tři starty v extraligovém týmu mužů, kde se uvedl jedním gólem. „To jsou mladí talentovaní kluci, kteří prošli národními mládežnickými týmy a my věříme, že u nás zabojují o místo v sestavě a do mančaftu nám přinesou nějakou konkurenci. Kdo se do kádru nakonec probojuje, teprve uvidíme,“ nechce předbíhat Sobotka.

Z obranných řad třebíčského týmu odešla zkušenost, v kád- ru totiž chybí Vladimír Brož i Vlastimil Bilčík. „Vláďa Brož sám přišel s tím, že by se chtěl vrátit do Ústí nad Labem a klub mu to umožnil. Vlasta Bilčík nesplnil naše očekávání, takže jsme kádr doplnili mladšími a dravějšími typy hráčů. Potřebujeme kádr poskládat tak, aby bylo na ten styl hokeje, který chceme v sezóně hrát, víc přizpůsobivé,“ vysvětlil Sobotka. Náhradami by měli být dvacetiletý Jakub Jenáček, který přišel ze Vsetína, Jan Václavek, který hrál vloni střídavě ve Zlíně, Přerově a Porubě a jednadvacetiletý Martin Padrnos, který vloni působil společně s Václavkem ve třech týmech. „Jakub už něco odehrál v první lize ve Vsetíně a pomáhal Valašskému Meziříčí ve druhé lize, Padrnos s Václavkem mají už nějaké starty v Přerově a ve Zlíně, takže jsou to kluci, kteří nejsou úplně bažanti a nějaké zkušenosti mají. Věříme, že nám do týmu přinesou větší dravost a elán do hry. Další dvě nové tváře, Petr Patyk a David Michálek, přišly z druhé ligy. „Patyka jsme vzali na doporučení, protože v juniorech býval dobrým hráčem, teď měl výpadek, takže uvidíme, jak to s ním bude vypadat dál, Davida Michálka znám delší dobu, ve druhé lize v Brodě prokazoval dobrou formu a plnil limit přes jeden bod na zápas, čímž si řekl o příležitost u nás. Byli jsme se na něj párkrát podívat a vytipovali jsme si ho. Doufáme, že naše představy naplní,“ věří trenér Sobotka.

Citelnou ztrátou pak bude absence útočného dua Adam Raška, Silvester Kusko, kteří v základní části loňského ročníku první ligy nasbírali dohromady 38 gólů a 44 asistencí. „To je hokejový život, ti kluci tady na sobě tvrdě dřeli, upozornili na sebe a dostali příležitost ve vyšší soutěži. Tím si kluci splnili další cíl, což my samozřejmě akceptujeme. Jsme rádi, že jsme jim pomohli se zviditelnit a jít nahoru. My jsme hledali náhrady a jsme rádi, že se podařilo sehnat Martina Šťovíčka, který by měl být adekvátní náhradou. Podařilo se dohodnout i s Tomášem Havránkem,“ doplňuje Martin Sobotka.

Zvučné posily už trenéři Horácké Slavie nevyhlížejí. „Já věřím, že posilami mohou být ti kluci, kteří už přišli, ale že bychom přivedli nějaké super jméno, s tím moc nepočítáme, i když pokud to bude možné, samozřejmě se budeme poohlížet. Kdyby někdo přišel, byli bychom rádi, ale na trhu tolik hráčů zase není a každý hráč něco stojí. Takže by to musela být dobrá kvalita a současně dobrá cena,“ tvrdí Sobotka.

O brankářské dvojici mají v Horácké Slavii jasno. Vsázet se bude na už osvědčenou dvojici Pavel Jekel, Dominik Svoboda. „Takhle jsme to prostě chtěli, takže brankářskou dvojici máme jasnou. Dominik Svoboda je tady s námi celou dobu, co tady jsme my, a vloni prokázal svoji kvalitu. Pavel Jekel to tady také dobře zná, takže teď je jen otázkou, kdo z kluků si tu branku vybojuje. Oba jsou teď na stejné startovní čáře a uvidíme, jak to dopadne,“ říká otevřeně Martin Sobotka, který ještě musí vyřešit gólmana pro případ, že by se některý z gólmanů v průběhu sezóny zranil. „Věřím, že Pavel a Dominik sezónu odchytají a nebudeme brankáře točit jak na kolotoči. Ale musíme přemýšlet i nad variantou, že by se něco stalo. Ale to je ještě hodně předčasné.“

Přípravné období otvíral po několik let zápas s brněnskou Kometou, který letos v programu chybí. „Pro kluky to byl samozřejmě dobrý zápas s dvojnásobným mistrem extraligy, takže je škoda, že nebude, ale museli jsme na to reagovat a sehnali jsme jiné soupeře,“ říká kouč. Tím prvním bude příští úterý duel s druholigovým Havlíčkovým Brodem, hned ve čtvrtek se pak půjde na zápas s Přerovem. Všechny domácí zápasy startují tradičně v půl šesté.

Brněnská Kometa chybí nejen v programu přípravných zápasů, skončila ale i úzká spolupráce s ní. Pro trenéra Sobotku se tím ale práce nemění. „Kluky z Brna, které jsme chtěli, stále k dispozici máme, ta spolupráce tři roky nějakým způsobem probíhala, jak bude probíhat dál teď nechci komentovat. Ale po trenérské stránce v tom nebude problém.“

Program přípravných zápasů Horácké Slavie Třebíč před sezónou 2019/2020 - úterý 6. srpna: HS Třebíč - Havlíčkův Brod (17:30 hodin), čtvrtek 8. srpna: HS Třebíč – Přerov (17:30 hodin), úterý 13. srpna: HS Třebíč - Žďár nad Sázavou (17:30 hodin), čtvrtek 15. srpna: Prostějov – HS Třebíč (18:00 hodin), úterý 20. srpna: HS Třebíč - Jihlava (17:30 hodin), čtvrtek 22. srpna: HS Třebíč – Prostějov (17:30 hodin), úterý 27. srpna: HS Třebíč – Šumperk (17:30 hodin), čtvrtek 29. srpna: Jihlava – HS Třebíč (17:30 hodin), úterý 3. září: Benátky nad Jizerou – HS Třebíč (18:00 hodin).

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk