Hokejisté ztratili dvougólový náskok a doma znovu prohráli

21.11.2016

Třebíč - Ani na devátý pokus se hokejistům Horácké Slavie nepodařilo utnout prokletí domácích zápasů. V sobotním duelu, který uzavřel první polovinu nového ročníku první ligy, vedli Třebíčští nad ústeckými Lvy už o dva góly, nakonec ale byli rádi za vyrovnání. V prodloužení pak, bohužel už tradičně, padli.

Třebíčští trenéři se museli obejít bez gólmana Pavla Jekla, který si z Frýdku-Místku přivezl poraněná třísla a minimálně na týden musí na hokej zapomenout. V brance ho zaskočil Dominik Svoboda.

Ve vyrovnané první části mohli jít do vedení hosté, ale Husák trefil ve 14. minutě jen tyčku. Hned z protiútoku Schejbalovu ránu vyrazil Soukup k Milfajtovi a ten poslal do vedení Horáckou Slavii. Do první přestávky si domácí zahráli minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, ale bez kýženého efektu.

Ve 28. minutě viděl Niko u zadní tyčky neobsazeného Zohornu a ten zařídil Horácké Slavii dvougólový náskok. V polovině zápasu ale Melka šikovně obešel obránce, bekhendem poslal puk pod horní tyčku a snížil. Jednačtyřicet vteřin před druhou sirénou předvedl hostující tým rychlý brejk a Merta bez větších problémů vyrovnal.

Hned v první minutě třetí třetiny zahodil velkou šanci ústecký Roubík, stejný hráč už ale slavil ve 43. minutě, kdy ve skrumáži jemně tečoval střelu Kloze od modré. Vyrovnání se Třebíčští dočkali na začátku 54. minuty, kdy Zohorna nabil mezi kruhy Kochovi a ten přesnou střelou poslal duel do prodloužení.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme 2:0, ale bohužel jsme nedali třetí gól a po hloupé chybě jsme inkasovali a navíc nechali soupeře výsledek otočit. Nakonec pro nás zaplať pánbůh, že jsme vyrovnali a urvali ten bodík,“ řekl k duelu třebíčský trenér Martin Sobotka.

Jenomže prodloužení Horácká Slavia absolutně nezvládla. Celou minutu nebyla schopná vyhodit puk z vlastního pásma a zámek přetavil v zisk druhého bodu Bernad. „K prodloužení už nevím, co říct. Zkoušíme tam různé typy hráčů, různě to protáčíme, ale nedostali jsme puk ven, soupeř nás minutu mačkal, nám došly síly a hosté dali možná šťastný gól,“ uzavřel hodnocení další domácí porážky Sobotka.

Zítra se měla Horácká Slavia představit na domácím ledě v duelu s Přerovem, ale Hanákům vyšla vstříc a kývla na změnu pořadatelství. Zítra se tak od 18.00 hodin hraje v Přerově, doma se pak se stejným soupeřem představí Třebíčští ve 40. kole ve středu 11. ledna.

Autor: Martin Mutl