Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Trenér Horácké Slavie Martin Sobotka vstupuje do své premiérové sezóny v první lize.
(foto: Martin Mutl)

Hokejová první liga zahajuje!

05.09.2016

Třebíč - Už zítra se naplno rozběhne nový ročník hokejové WSM ligy. Do své jubilejní dvacáté sezóny v první lize vstoupí domácím duelem s přerovskými Zubry i Horácká Slavia Třebíč. Jejím cílem je v nové sezóně především bavit diváky dobrým hokejem a probojovat se do vyřazovacích bojů.


Poslední přípravný zápas v Jihlavě znovu ukázal, že Třebíčští mají rezervy. „Byly tam pasáže, kdy jsme hráli dobře, ale znovu jsme viděli chyby, které nás trápí. Z mého pohledu jsme ale Jihlavě byli vyrovnaným a důstojným soupeřem,“ řekl ke čtvrtečnímu duelu na ledě Dukly trenér Martin Sobotka.

Letní příprava proběhla stejně jako poslední duel podle představ trenérů. „Všechno, co jsme si s asistentem Jardou Barvířem stanovili, to jsme splnili. Začali jsme s širším kádrem, který jsme postupně zužovali až do podoby, která je nyní připravená zahájit první ligu. Poslední zápasy nám ukázaly, že se můžeme rovnat s každým soupeřem a že do WSM ligy můžeme jít s otevřeným hledím,“ věří Sobotka.

Jeho cílem je prezentovat se dobrým celoplošným hokejem s rychlými přechody z obrany do útoku, dobrým bráněním a produktivní ofenzívou. „Mým přáním je, abychom hráli tak, jak jsme slibovali, atraktivní hokej, na který budou chodit diváci. Protože pokud jsou spokojení diváci, bývají spokojení trenéři i hráči. A společně s týmem bychom si samozřejmě chtěli zahrát play-off,“ prozrazuje cíle třebíčského celku kouč Sobotka.

Sestava, která nastoupila v Jihlavě, by měla být prakticky totožná s tou, která zítra vyjede do prvního mistrovského duelu s Přerovem. „Vždycky se něco může stát a k nějaké změně může dojít, ale počítáme s tím, že kluci, kteří jsou nyní v kádru, zahájí nový ročník první ligy,“ říká Sobotka, který připouští, že by se v brance jeho týmu mohl objevovat brankář brněnské Komety Karel Vejmelka. „Ta šance tady je, ale já Karlovi přeju, aby se prosadil především v extraligovém Brně. Ale pokud ho Kometa bude uvolňovat, budeme samozřejmě rádi, když nám přijede pomoct. Máme tady ale Dominika Svobodu a Pavla Jekla, kteří v přípravě potvrdili, že v první lize mohou nastoupit.“

K největším favoritům letošního ročníku WSM ligy pasuje Martin Sobotka trio celků, které se netají touhou po postupu do nejvyšší soutěže. „Slavia, Kladno a České Budějovice mají ty nejvyšší ambice, k nim by pak přiřadil i jihlavskou Duklu, která vloni první ligu vyhrála a před sezónou kádr ještě posílila. Ostatní týmy pak budou vyrovnané, každý může vyhrát s každým, ale to netvrdím, že se s těmi čtyřmi zmíněnými celky hrát nedá. To jsme vlastně potvrdili v posledním zápase v Jihlavě,“ vrátil se k remízovému duelu trenér.

Před zítřejší prvoligovou premiérou pociťuje Martin Sobotka pochopitelnou nervozitu, věří ale, že jeho týmu vstup do soutěže vyjde. „Věříme, že začneme dobře a že nám v tom pomůžou i naši fanoušci, kteří, jak si pamatuju ze svého hráčského působení tady, v Třebíči byli vždycky skvělí. My do toho dáme sto procent, na ledě necháme duši a doufáme, že začneme domácí výhrou.“ Jedním dechem se ale trenér obrací na fanoušky s prosbou. „Máme mladý tým a já bych chtěl fanoušky poprosit, aby kluky podporovali i v situacích, kdy se zrovna nebude dařit.“

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk