Kapitánské céčko převzal v Horácké Slavii Třebíč na začátku zápasové přípravy obránce Václav Čejka (s číslem 14). V duelu s brněnskou Kometou se pak představili i oba současní brankáři - na snímku Dominik Svoboda.
(foto: mm)

Hokejový otvírák jasně pro Kometu

08.08.2018

Třebíč - Tradičním duelem s brněnskou Kometou načali prvoligoví hokejisté Horácké Slavie Třebíč zápasovou část letní přípravy. Úřadujícímu mistru extraligy sice Třebíč- ští příliš vzdorovat nedokázali, když prohráli vysoko 1:8, možnost budou mít v dalších osmi zápasech. Druhý se hrál už včera na ledě přerovských Zubrů, další odehrají svěřenci trenérů Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře zítra od půl šesté na svém ledě proti Vsetínu.

Zápas začal pro domácí nečekaně dobře. Už v první minutě se museli bránit přesilovce soupeře, v ní ale ujel Kusko, nabídl šanci Raškovi a navrátilec do třebíčského dresu poslal svůj tým do vedení. „Jeli jsme dva na jednoho, Kusy to nějak vystřelil, vrátilo se to k němu, dal mi to před prázdnou a já jen vystřelil,“ popisuje jediný gól Horácké Slavie Adam Raška. Jenomže z něj se Třebíčští těšili jen dvacet vteřin, pak se ještě při vyloučení Nedvídka dostal do šance Kratochvíl a začínalo se znovu. O dvě minuty později dostal favorita do vedení Plášek a do první přestávky zvýšil Kunce. „Začátek byl dobrý, chviličku jsme vedli, když jsme dali v oslabení gól, ale pak se to začalo sypat,“ přidal Raška.

Od druhé části hra postupně upadala do průměru. Branky ale padaly jen do branky třebíčských gólmanů. Dominika Svobodu překonal minutu před polovinou zápasu teprve šestnáctiletý talent brněnského hokeje Erik Meluzín a náhradníka Jekla pak v posledním dějství hned třikrát během čtyř minut Mlynář a dvakrát Mallet. Konečnou podobu dal výsledku čtyři minuty před koncem zápasu znovu Meluzín a Kometa vyhrála vysoko 8:1. „Myslím, že výsledek hovoří za vše,“ usmál se po zápase Adam Raška, který by s týmem v sezóně rád proklouzl do play-off. „Jednoznačně chceme do play-off, od toho se odvíjí všechno. Takže musíme skončit do desátého místa, pak se může stát cokoliv, ale nejdřív se tam musíme dostat.“

Hráčům, ale i dvěma tisícovkám fanoušků, z nichž většina dorazila z Brna, znepříjemnil závěr zápasu dým, který vznikl po zapálení světlic v táboře obou týmů. „Pro oba týmy to bylo stejné, ale příjemné to rozhodně nebylo. Není se ale na co vymlouvat,“ řekl na závěr třiadvacetiletý útočník.