Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hold vlastenci Bedřichu Kružíkovi

09.09.2019

TŘEBÍČ-BOROVINA (ap) - Pamětní deska Třebíčanovi Bedřichu Kružíkovi (1909 - 1971) byla v úterý odpoledne odhalena na budově bývalého obuvnického závodu v Třebíči-Borovině. Bedřich Kružík byl za první republiky pracovníkem Baťových závodů a za druhé světové války účastníkem zahraničního odboje, především jako mechanik a navigátor bombardovacího a stíhacího britského Královského letectva (RAF). Kružík tak patřil ke stovce baťovců bojujících za naši svobodu v Královském letectvu. Odhalení pamětní desky se konalo u příležitosti 110. výročí narození tohoto válečného hrdiny, podplukovníka in memoriam, a zároveň na den přesně 48 let od jeho úmrtí.


Bedřich Kružík se narodil v Pitíně na Uherskohradišťsku, ale po otci byl takzvaně příslušný do Třebíče. Vyučil se holičem a kadeřníkem a v Třebíči svoji profesi vykonával do roku 1930. Vojenskou základní službu absolvoval v Olomouci. Od dubna 1932 až do května 1937 pracoval jako holič v Hranicích u firmy Riesch. Poté nastoupil k firmě Baťa ve Zlíně. Díky svým schopnostem byl vyslán s dalšími pracovníky firmy jako prodavač-pedikér do Baťových závodů v Indii, do Batanagaru. Při úterní slavnosti na toto období Kružíkova života zavzpomínal letec a bývalý poválečný Kružíkův spolupracovník Karel Picmaus, podle jehož vyjádření Kružík považoval pobyt v Indii za nejšťastnější období svého života.

V Indii se také Kružík do- zvěděl o okupaci vlasti hitlerovskými vojsky a v listopadu 1939 se dal dobrovolně a bez výhrad k dispozici česko-slovenskému zahraničnímu ústředí a souhlasil se zařazením do česko-slovenského vojska. Z Indie odjel Kružík do Londýna, odtud do Francie, kde byl 13. května 1940 přičleněn k letecké skupině a zařazen na funkci letec-střelec. Po francouzské kapitulaci se evakuační lodí znovu vrátil do Anglie. Opět se přihlásil k letectvu a 29. července byl přemístěn k formující se 311. čs. bombardovací peruti RAF jako mechanik-motorář. Od září 1942 se školil v navigátorské škole a poté zdokonaloval jako radio-operátor. Dne 7. února 1944 pak byl seržant Kružík zařazen do velmi úspěšné československé samostatné letky „B“ britské 68. perutě nočního stíhacího letectva jako radio-operator. Do konce války se u perutě vystřídalo celkem 39 našich letců, z toho bylo 23 pilotů a 16 radarových operátorů 68. peruť byla v době působení Bedřicha Kružíka vyzbrojena letadly Beaufighter. V závěru války došlo k přezbrojení na stroje Mosquito. Tomuto vynikajícímu letounu se přezdívalo „dřevěný zázrak“ , protože byl postavený téměř výhradně ze dřeva. Křídla Mosquita navrhli jeho konstruktéři ze dřeva téměř celá, včetně hydraulických klapek. Také trup a jeho ocasní část byly dřevěné a při stavbě letadla se využil především smrk, bříza, dub a další odolné typy stromů. Původně neozbrojený rychlý bombardér se rychle stal víceúčelovým bojovým letadlem, třeba i noční stíhačkou. Na novém působišti jednotky, na letišti Castle Camp, se v roce 1944 stala hlavní náplní perutě podpora invaze a likvidace bezpilotních střel V-1. S československou letkou 68. squadrony se Bedřich Kružík zúčastňoval operačních letů až do 20. dubna 1945.

Poválečné období, jak je prožíval Bedřich Kružík, je příkladem osudu mnoha našich statečných letců, bojujících v RAF. Po návratu do vlasti sloužil Bedřich Kružík v československém letectvu v hodnosti poručíka ve funkci navigátora. Dne 16. června 1949 byl ale propuštěn, následně sledován, zatčen 13. 2. 1953 a 25. září odsouzen na deset roků odnětí svobody. Byla mu odňata hodnost poručíka. Jako vězeň pracoval v uranových dolech v Jáchymově. Vykonstruovaný soudní proces a mimořádně těžká práce v podzemí podlomily jeho zdraví. Po amnestii prezidenta republiky v roce 1960 našel zaměstnání jako frézař v tehdejších Západomoravských strojírnách v Třebíči. Zemřel na selhání srdeční činnosti dne 3. září 1971.

Foto HoN: Arnošt Pacola

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk