Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Holky v akci aneb Jak se fotí kalendář

13.08.2012

Třebíč - Miss foto Horáckých novin 2012 Petra Chytková bude mít svůj vlastní exkluzivní kalendář. To samozřejmě není zpráva nová, to víte už minimálně od vyhlášení výsledků soutěže 5. května na Karlově náměstí v Třebíči. Novinkou je to, že v pátek 10. srpna a v sobotu 11. srpna byl kalendář nafocen.


Fotilo se v prostorách bývalé fabriky v Borovině. Fotograficky zajímavé prostory poskytla třebíčská firma TTS. Fotoaparátem vládla na place třebíčská fotografka Žaneta Malá, které více než zdatně asistovaly Marcela Blechová, majitelka třebíčského kadeřnictví TOP, a vizážistka z kosmetického salonu Scarlet Alena Lesslová. Oblečení na fotografování pak dodal módní butik Tereza Hany Svobodové. O catering se starala Restaurace a bowling U Kmotra.

Jestli si myslíte, že nafotit třináct (dvanáct měsíců + jedna titulka) fotografií na kalendář je chvilková záležitost, tak jste na velkém omylu. Vytvořit účes, nanést make-up, vybrat to pravé oblečení, připravit scénu, najít vhodnou pózu a nejlepší světlo? to zabere desítky a desítky minut. Pak se zmáčkne spoušť, ale ani to ještě není konec. Záběrů se musí udělat několik, a to z různých pozic a za různých podmínek.

Jakmile fotografka uloží snímky do počítače, teprve jí začne úmorná mravenčí práce. Z více než tisícovky záběrů musí vybrat třináct nejlepších a počítačově je upravit tak, aby potom na papíře působily co nejlépe. Pak přijde na řadu sazba, předtisková úprava a konečně tisk. Je to práce na několik měsíců a podílí se na ní spousta lidí. Ovšem už teď, po prvních náhledech do fotoaparátu Žanety Malé, můžeme tvrdit, že kalendář bude stát za to.

Borovinská fabrika nabízí pro fotografa opravdu skvělé možnosti. Obrovské prostory, tajemná zákoutí, zajímavé světelné podmínky. To všechno v kombinaci s uměním Žanety Malé, účesy Marcely Blechové, líčením Aleny Lesslové a oblečením z butiku Tereza Hany Svobodové vytvořilo dokonalou harmonii, která se vám, jak všichni doufáme, bude opravdu líbit.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk