Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Mistryně ČR v požárním útoku – dorostenky SDH Výčapy (zleva): asist. trenéra Jiří Bula, Kateřina Ošmerová, Julie Javůrková, Nikol Svobodová, Sára Drápelová, Michaela Peštálová, Nikola Stoklasová, Nikola Bulová, Aneta Dobešová, trenér Vít Svoboda.
(foto: Filip Růžička ml.)

Holky z Výčap mají titul

15.07.2019

SVITAVY, VÝČAPY (pch) - O prvním prázdninovém víkendu hostily Svitavy Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu. Sítem okresních a krajských kol se na něj probojovali dorostenci a dorostenky ze Sboru dobrovolných hasičů Výčapy.


Jednotlivá družstva soutěžila v prvním dnu v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami a následoval test z požární ochrany. Druhý den následovala štafeta na 4x100 metrů, při které závodníci postupně překonají domeček (dorostenky překážku s oknem), překonají kladinu, seberou hadice, které připojí na rozdělovač a na proudnici, následně ji v určitém pásmu odpojí a na posledním úseku je přenášen hasicí přístroj na podložku.

Poslední disciplínou je požární útok, kde svým posledním pokusem všechny překvapila děvčata z SDH Výčapy, kde časem 25,49 zvítězila a stala se Mistryněmi ČR v požárním útoku a v celkovém pořadí ze všech disciplín se posunula na nádherné celkové třetí místo.

Mezi dorostenci se nejlépe dařilo Michalu Špačkovi, který se v běhu na 100 metrů s překážkami protlačil do první desítky a s časem 17,47 s. obsadil krásné sedmé místo. V celkovém pořadí se dorostenci umístili také na velmi pěkném sedmém místě.

Obě družstva ze SDH Výčapy tedy výborně reprezentovala Kraj Vysočina a svými výkony potvrdila, že požárnímu sportu se ve Výčapech v novém areálu daří. Na přípravě obou družstev se podíleli zkušení hasiči z Výčap, a to konkrétně Vít Svoboda, Jiří Bula, Miroslav Růžička, Jaroslav Drápela, Luděk Špaček, Tomáš Ošmera.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk