Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Brankář Lukáš Dostál pochytal všech pět samostatných nájezdů a Horácká Slavia přivezla z Poruby dva body.
(foto: mm)

Horácká Slavia dokázala v Porubě otočit zápas a bodovat

30.01.2019

Ostrava - Další dva cenné body si z víkendového duelu v Ostravě přivezli hráči Horácké Slavie Třebíč. Na ledě Poruby v 50. kole první ligy prohrávali po dvou třetinách o dva góly, dokázali ale srovnat a nakonec v samostatných nájezdech rozhodnout o zisku dalšího dvoubodového vítězství.


V bezbrankové první třetině se toho příliš podstatného neudálo. „První třetina byla z obou stran opatrná a nikdo nechtěl udělat chybu. Bylo to spíš takové okoukávání soupeře,“ řekl k bezbrankové první části trenér Třebíče Martin Sobotka.

Po třech minutách hry ve druhé části si mezi kruhy najel Havlát a jeho bekhendová střela skončila za Dolejšovými zády. Během minuty a půl v polovině řádné hrací doby ale Třebíčští o náskok nejenže přišli, ale také museli dotahovat. V polovině 30. minuty nabil zkušený Kanko od zadního mantinelu rozjetému Káňovi a bylo vyrovnáno. Za chvíli pak po vyhraném buly vyrazil Dostál puk před sebe, tam si ho našel Václavek a Poruba vedla. Její náskok pak pojistil ve 38. minutě, kdy neudržel Dostál puk po střele Kanka a Jáchym pohotově dorážel. „Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení, ale v půlce zápasu jsme měli osmiminutový výpadek, kdy jsme naší laxností a drobnými chybami soupeři dovolili dát tři góly. K tomu jsme si po druhé třetině něco řekli,“ přiznal Sobotka.

Pokračování v tištěných novinách.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk