S třemi body za výhru 5:3 se po reprezentační pauze vrátili z Frýdku-Místku hokejisté Horácké Slavie Třebíč.
(foto: mm)

Horácká Slavia se po pauze vrátila výhrou ve Frýdku-Místku

18.11.2019

Frýdek-Místek - Hokejová Horácká Slavia po reprezentační pauze naplno bodovala. I když se jí do sestavy nevrátil nikdo z marodů, dokázali Třebíčští vydolovat z ledu Frýdku-Místku tři body za cennou výhru 5:3.

Zápas nastartovali domácí výrazným tlakem, který ale k vedoucímu gólu nevedl. Pak Třebíčští postupně hru vyrovnali, i když puk měli častěji na hokejkách domácí Rysi. Šest minut před první přestávkou se do šance dostal Ferda, Malík ale jeho koncovku vystihl. Prakticky vzápětí se do přečíslení dvou na jednoho dostal Frýdek, Kvasnica se odhodlal ke střele a ta zapadla za Jekelova záda.

Druhé dějství odstartovali tlakem naopak hosté z Vysočiny, Vodný ani Havránek ale puk za Malíkova záda nedostali. Pak si oba celky zahrály úvodní početní výhody. Zatímco domácí ze svého tlaku a vytvořených šancí gól nedali, Třebíčští se minutu před polovinou zápasu dočkali po Michálkově teči Nedvídkovy střely vyrovnání. Jen o minutu později nahodil od modré obránce Hlaváč a Malík se musel v domácí brance červenat. Ze zápasu uplynulo jen dalších 66 sekund, Malec neuhlídal zkušeného Mikulíka a zápas začínal znovu. Další přesilovka Třebíče přinesla další gól, ze kterého se ve 36. minutě radoval Král. Dvě minuty před druhou přestávkou měli Rysi obrovskou šanci, Jekel ale vyrovnáno odmítnul.

Ve 44. minutě přibrzdil snahu svých spoluhráčů o vyrovnání brankář Malík, který vyrobil fatální chybu, nahrál na hokejku Formanovi a jeho střelu pohodlně tečoval do branky Paták. O tři minuty později to bylo znovu jen o gól, v poslední desetiminutovce zápasu pak Rysi tlačili, jenomže při závěrečné power-play z hokejky Šťovíčka inkasovali popáté.

Už zítra čeká Horáckou Slavii první domácí zápas po reprezentační pauze. V něm od půl šesté přivítá Havířov.