Horácká Slavia si po třech porážkách vyšlápla na Jestřáby

17.02.2020

Třebíč (mm) - Další z řady klíčových duelů čekal na hokejisty Horácké Slavie Třebíč ve středečním duelu 19. kola skupiny o předkolo play-off první ligy. Domácí Bílé hvězdy se v něm postavily přímému konkurentovi na postup z Prostějova, se kterým v letošní sezóně třikrát v řadě nezískaly ani bod, navíc v posledních dvou duelech inkasovaly shodně po sedmi gólech.

A první v letošním pátém souboji s Jestřáby inkasovaly už po 32 sekundách, kdy na jednoho obránce jeli Pochobradský s Chlánem a druhý jmenovaný propálil Jekela na vzdálenější tyč. S odpovědí domácí přispěchali za necelou půlminutu, kdy Štůralu prostřelil z podobného místa Ferda. Výsledek otočil v 5. minutě při Mrázkově vyloučení Bittner a po třetí brance hlasitě volala šance Malce z 9. minuty, po které ale puk za brankovou čáru nepřešel. Za dvě minuty si už ale Nedvídkova rána cestu do sítě našla a Třebíčští vedli o dva góly.

Druhou část načali i díky přesilovkám výrazně aktivněji hosté z Hané, jenomže pak přišla početní výhoda na druhé straně a přesná rána Laše, která znamenala čtvrtou branku Horácké Slavie. Za chvíli sice uznali rozhodčí k nevoli domácího publika gól Divíškovi, ale hned za dvě minuty kontroval znovu Laš a po dvou třetinách to bylo o tři branky.

V závěrečném dějství už další branky nepadly, a tak Horácká Slavia slavila tři body za výhru 5:2. Ty jí posunuly na jedenácté místo za Frýdek-Místek, který má ale na druhém postupovém místě tabulky náskok čtyř bodů.

V zítřejším 20. kole nadstavbové části první ligy se Horácká Slavia vydá na led Frýdku-Místku, kde před necelými dvěma týdny v dohrávce prvního kola vyhrála nečekaně jasně 5:0. Hned v pondělí se pak znovu představí vlastnímu publiku, to když od půl šesté přivítá Kadaň.