Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Horácká Slavia Třebíč zahájila v pondělí suchou přípravu

14.05.2020

Třebíč - Hokejová Horácká Slavia Třebíč se po dlouhých týdnech koronavirem vynuceného klidu konečně sešla k prvnímu tréninku suché letní přípravy. Tým se pod vedením trenérského tandemu Radek Novák, Jaroslav Barvíř bude od pondělka připravovat tradičně do června, pak se rozejde na dovolenou, po které už bude čekat oblíbenější část přípravy na ledě.


Vedení Horácké Slavie se na nový ročník první ligy důkladně připravuje a už nyní se může chlubit několika pro fanoušky dobrými zprávami. Tou největší asi je prodloužení spolupráce se zkušeným útočníkem Markem Lašem, který se z Olomouce vrátil na výpomoc v průběhu loňského ročníku. Neméně důležité je prodloužení kontraktu s čtyřiadvacetiletým gólmanem Pavlem Jekelem, který tak na Vysočině načne už čtvrtou sezónu.

Na pokračování se vedení dohodlo i s dalšími důležitými pilíři loňského kádru. V útoku nebude ani v sezóně 2020/2021 chybět Lukáš Nedvídek, Michal Vodný, Ladislav Bittner, Matěj Psota, Martin Šťovíček nebo Ondřej Malec. Mezi beky budou pokračovat Šimon Szathmáry s Karlem Nedbalem, kapitánem by i v novém ročníku druhé nejvyšší domácí soutěže mohl být Václav Čejka. Zkušenosti zmíněných borců pak budou moci doplňovat mladíci Radim Ferda, David Michálek, Robert Havlát nebo Michal Furch.

„Jsme rádi, že se nám po intenzivních jednáních, která probíhala prakticky každý den, podařilo udržet pohromadě kostru z loňského týmu. Chceme fanouškům předvádět poctivý hokej. Kluci tvoří skvělou partu, což je také důležité. I proto pro nás bylo prioritou, abychom je udrželi pohromadě. O dalších posunech v kádru budeme samozřejmě včas informovat,“ říká na webových stránkách Horácké Slavie sportovní manažer a hlavní trenér Radek Novák.

Naopak největší ztrátou bude zřejmě odchod dvaadvacetiletého útočníka Tomáše Havránka, který v loňské sezóně odehrál v dresu Bílých hvězd 45 zápasů, ve kterých dal pět gólů a přidal šestnáct asistencí. Žďárský rodák během své kariéry odehrál i jedenáct zápasů v extraligovém dresu Komety Brno, čtyři zápasy přidal i v Karlových Varech. Nyní ho zlákala nabídka jihlavské Dukly, kde už v minulosti působil. „Když u nás naposled působil, byli jsme s jeho výkony spokojeni. Jeho mateřský klub ho ale tehdy poslal do Třebíče, jelikož nechtěl, aby hrál proti nim při vzájemných zápasech, se kterými se počítalo v rámci baráže,“ řekl na klubovém webu jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Aktuální soupiska Horácké Slavie Třebíč pro sezonu 2020/2021: Pavel Jekel, Šimon Szathmáry, Karel Nedbal, Václav Čejka, Michal Furch. Michal Vodný, Lukáš Nedvídek, Martin Šťovíček, Marek Laš, Ladislav Bittner, Matěj Psota, Ondřej Malec, David Michálek, Radim Ferda, Robert Havlát.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk