Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Martin Sobotka už není trenérem hokejové Horácké Slavie Třebíč. Společně s generálním ředitelem Karlem Čapkem byl kvůli současné ne-
(foto: mm)

Horácká Slavia zažila revoluci!

08.01.2020

Třebíč (mm) - Až nečekaně rázná byla reakce vedení prvoligové Horácké Slavie Třebíč na současnou situaci u prvního týmu mužů. Ten prohrál poslední zápas loňského roku na svém ledě ostudně 0:7 s Prostějovem a fanoušci se hlasitě dožadovali odvolání generálního ředitele klubu, ale i trenérského tandemu. A vedení jejich prosby jen o pár dní později vyslyšelo.


„Dnešní mimořádné zasedání třebíčského hokejového klubu rozhodlo o zásadních změnách ve struktuře HST. Na pozici hlavního trenéra končí Martin Sobotka, jehož nahrazuje Radek Novák. Změn se dočká rovněž post generálního ředitele, který po mnoha letech opouští Karel Čapek. O jeho nástupci rozhodne mimořádná valná hromada klubu. Ta se uskuteční na počátku roku 2020,“ stojí ve vyjádření na webových stránkách Horácké Slavie.

Karel Čapek působil působil v Horácké Slavii od 13. června 1991 jako výkonný pracovník a vedoucí sekretariátu, od roku 1998 byl jmenován ředitelem klubu. Na tomto postu pak působil až do konce roku 2019. V dubnu sedmdesátiletý Čapek je tak spojen s největšími úspěchy třebíčského hokeje. Tím největším je bezpochyby postup do první ligy ze sezóny 1996/1997. Z postu šéfa klubu si pak v sezóně 2003/2004 odskočil i na střídačku, kde nahradil odvolaného Ladislava Koldu.

Společně s Čapkem odnesl současnou neuspokojivou situaci v Horácké Slavii i hlavní trenér Martin Sobotka, kterého pro zbytek sezóny nahradí na střídačce Radek Novák. Ten v klubu působí v roli sportovního manažera s současně trenéra juniorky. Asistenta mu bude i nadále dělat Jaroslav Barvíř, kterého si Novák sám vybral.

Pětačtyřicetiletý Martin Sobotka přišel na lavičku Horácké Slavie před sezónou 2016/2017 z druholigového Žďáru nad Sázavou. Hned v první sezóně obsadil s týmem pátou příčku, o rok později už to bylo desáté místo a v loňské sezóně ještě o příčku horší. Fanouškům tak logicky chyběla účast v play-off.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk