Hokejisté Horácké Slavie vyhráli ve středu v Sokolově 5:2 a na desátém postupovém místě tabulky měli před včerejší dohrávkou sedmibodový náskok před Frýdkem-Místkem. Právě ten byl čtvrtečním soupeřem třebíčských hokejistů.
(foto: mm)

Horácká Slavia zvládla duel na ledě posledního Sokolova

02.03.2020

Sokolov (mm) - Na ledě beznadějně posledního Sokolova se ve 24. kole nadstavbové části o předkolo prvoligového play-off představili hráči Horácké Slavie Třebíč. Pět kol před koncem měli před jedenáctým Frýdkem-Místkem, který je dalším aspirantem na druhé postupové místo, náskok pěti bodů, který jeli na led Východočechů minimálně potvrdit. A to se jim nakonec podařilo, protože si ze Sokolova odvezli všechny tři body za výhru 5:2. Jihlavská Dukla jim navíc pomohla, protože frýdeckým Rysům sebrala dva body za výhru 6:5 v prodloužení.

Za „povinným“ vítězstvím vykročili Třebíčští skvěle a v první třetině vedli po gólech Nedvídka a Šťovíčka 2:0. Ještě do první sirény ale snížil Švec a ve 28. minutě, po nevyužité tutovce Laše s Psotou, stejný hráč také vyrovnal. Pak se proti velkým šancím Osmíka a Bittnera blýskli oba gólmani, přesto po dvou třetinách odcházeli do kabin spokojenější hráči Horácké Slavie. Na konci 39. minuty totiž nahodil puk z poza branky bekhendem na branku Ferda a Kašpar si ho srazil za svá záda. Klid na hokejky třebíčského celku pak přinesl po 58 sekundách hry v posední třetině zkušený Marek Laš, další šanci pak zahodil v 51. minutě Vodný, ale mrzet ho to nemuselo. Výhru svěřenců Radka Nováka nakonec podtrhl v závěrečné power-play Psota.

Včera hráli Třebíčští hokejisté dohrávku 13. kola, ve kterém na svém ledě hostili v možná klíčovém duelu právě souseda v tabulce z Frýdku-Místku. Zítra je čeká derby Vysočiny s Jihlavou.