Horácké novinyVychází každý týden v úterý a v pátek. Objednávka předplatného
Volejbalovým Hrotovicím se ve druhé lize zatím daří, přestože druhý zápas s pražským Prosekem
(foto: mm)

Hrotovice neproměnily tři mečboly a prohrály

09.11.2017

Hrotovice/Vysočina (mu) - Další porci bodů si do tabulky skupiny B druhé ligy připsali volejbalisté Sokola Hrotovice. Ti první zápas nad pražským Prosekem jasně vyhráli, v odpoledním zápase nechali duel dojít až do tiebreaku, který v koncovce nezvládli.

II. liga mužů, skupina B: Sport V hotel Hrotovice – SK Prosek Praha 3:1 (23, 16, -22, 17) a 2:3 (16, -24, 17, -17, -19). Hrotovice znovu nemohly počítat se Svobodou, jinak se po dlouhé době sešly kompletní. Seznamovací první set byl v celém svém průběhu vyrovnaný a ve prospěch domácích rozhodla až těsná koncovka. Ve druhém setu se domácím povedlo dostat soupeřovu přihrávku od sítě a ubránit hlavní kůl a výsledkem byla jasná výhra. V setu třetím už se tak nedařilo, Prosek vystrčil růžky a v koncovce vyhrál. Čtvrtý set byl věrnou kopií druhé sady, Hrotovice ho jasně vyhrály a braly plný počet bodů.

Do druhého zápasu domácí prostřídali, ale na výsledek prvního setu to vliv nemělo. Důležitý druhý set byl dlouho vyrovnaný, až dospěl do koncovky, kterou těsně ovládli hosté z Prahy. Po změně stran přišla studená sprcha pro hostující mužstvo a jasná výhra domácích 25:17. Navlas stejně, jenže ve prospěch hostujícího družstva skončil čtvrtý set a o vítězi musel rozhodnout tiebreak. V tom se hosté dostali do vedení 12:7, pak ale Hrotovice zabraly a v závěru se dostaly ke třem mečbolům. Ani jeden ale využít nedokázaly, a tak zaslouženě prohrály 19:21.

Hrotovice: Kolouch, Petr Roupec, Spáčil, Slatinský, Cafourek, Pavel Roupec, Doležal (Čeček, Vrána, Beránek).

Dalšími zápasy pokračovaly i zápasy krajských volejbalových soutěží. Z týmů třebíčského regionu byly stoprocentně úspěšné pouze ženy Volejbalového klubu. Ty snadno vyhrály v Přibyslavi a vedou tabulku krajského přeboru.

KP I. třídy žen: Sokol Přibyslav – VK Třebíč 0:3 (-17, -21, -11) a 0:3 (-21, -18, -14). Víceméně povinnou výhru zvládly třebíčské hráčky bez větších problémů. Nastoupily hráčky Blatná, Dimičová, Bobková, Purerová, Ošmerová, Sochnová, Štaffová, premiéru v družstvu žen si odbyla Navrátilová, která se po několika létech vrátila k volejbalu. Zmínit je třeba i dvojnásobnou výhru kadetek.

Sokol Havlíčkův Brod – TJ Náměšť nad Oslavou 3:0 (14, 12, 12) a 3:0 (16, 18, 26). Šestice hráček Náměště (Březnová, Dobrovolná, Doláková, Palátová, Soldánová, J. Kašková) na svoje soupeřky s výjimkou závěrečného setu nestačila.

KP I. třídy mužů: TJ Jihlava – VK Třebíč 3:2 (16, -24, 15, -22, 9) a 3:0 (15, 16, 17). Domácí skončili v minulém ročníku třetí a byli velkými favority. Hráči Třebíče v úvodním utkání neskutečně bojovali a zaslouženě získali bod. Odveta byla již hladkou záležitostí domácího favorita.