Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Skupina Malashnikow při vyhlášení vítězů.
(foto: Milan Noha)

Hudební hvězdou Horáckých novin je Malashnikow

16.05.2011

Třebíč - Letošní Majáles 2011, který úspěšně a za krásného počasí proběhl v areálu ZMVŠ v Třebíči-Borovině, dal odpověď na otázku, koho publikum a fanoušci zvolí Hudební hvězdou Horáckých novin.


V soutěži se představily kapely, v nichž hraje alespoň jeden středoškolák a které postoupily z vyřazovacího předkola. Finále bylo náročné tím, že každá ze skupin měla k dispozici pouze 30 minut na vystoupení včetně instalace aparatury a zvukové zkoušky. To ovšem bylo zvládnuto perfektně, leckterá „velká“ kapela by si mohla vzít příklad. Výborný zvuk připravil Pavel Kolařík, taktéž vždy bleskově a bez průtahů. Dobrá práce. Připraveno bylo pět nádob s výrazně vyvedeným názvem kapely, kam posluchači vhazovali lístky, které obdrželi ke vstupence.

Program zahájili Zeus. I když se čekalo, že se dostaví větší počet jejich fanoušků, hráli i pro první příchozí, jako kdyby bylo plno. Jejich set jim vynesl 35 hlasů. Druhá v pořadí ? skupina Acheron ? měla neobyčejnou smůlu. Cestou se jim porouchalo jedno z aut, a tak dorazili se zpožděním. Žádná nervozita na nich ale nebyla znát, nakonec získali 27 hlasů. S jednatřiceti hlasy byli nakonec spokojeni S.O.P.E.L., ti šli do publika nekompromisním tahem a energií. Velmi kvalitní a perspektivní Fun Kids z Moravských Budějovic opět zaujali vlastními a nápaditými písněmi, ovšem zejména organizátory, když od posluchačů obdrželi pouhé tři hlasy. Jako poslední to odpoledne vystoupila skupina Malashnikow, jejíž výkon působil poněkud akademicky. I oni měli smolný den. Baskytarista Kuba Hlaváč hrál se zlomeným palcem a navíc mu praskla struna. Přesto kapela, která má výborného frontmana Saliho, zněla dobře.

V závěrečném sčítání za přítomnosti zástupců všech zúčastněných skupin a pořadatelů bylo napočítáno rovných 60 lístků u jména Malashnikow, což znamenalo jasné vítězství.

Během vyhlášení kapela neskrývala radost, když z rukou herce Tomáše Matonohy přebírala kytaru značky Fokus v hodnotě 10.000,- korun (věnoval Martin Švehla) a příslib natočení CD u Petra Ošmery v třebíčském studiu Skála.

Horácké noviny, které kapely blíže představí v některém ze svých příštích čísel, gratulují.

Autor: Milan Noha
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk