Trofej pro vítěze Poháru Okresního fotbalového svazu vybojovali v Rokytnici hráči Fotbalové školy Třebíč.
(foto: mm)

I pohár ovládla Fotbalová škola!

20.06.2019

Rokytnice nad Rokytnou - Populární double se letos slaví ve Fotbalové škole Třebíč. Ta po triumfu v okresním přeboru a třetím postup v řadě ovládla i Pohár Okresního fotbalového svazu Třebíč, ve kterém těsně porazila obhájce loňského titulu z Třebelovic. Cestu za ziskem ceněné trofeje ale neměli Třebíčští ani proti oslabenému soupeři snadnou.

Po utkání předávali ocenění nejen předseda OFS Třebíč Radek Zima, ale také předseda STK Josef Vrzáček, předseda komise rozhodčích Ivo Nováček a sekretářka Okresního fotbalového svazu Třebíč Petra Smolíková. Oba fináloví soupeři si kromě poháru odnesli finanční odměnu.

Finále Poháru Okresního fotbalového svazu Třebíč: FŠ Třebíč – Třebelovice 2:1 (1:0). Branky: 15. Adam, 85. Záviška – 90. Šmíd. Okresní přeborník začal finálový duel lépe a několikrát se dostal do zajímavého zakončení. Ujala se až akce, po které zakončoval Dominik Adam. Pak si v zápise vedení domácí vytvořili další šance, ale gólově se do pauzy už neprosadili. Do druhé půle vstoupily výrazně aktivněji Třebelovice, které diktovaly tempo hry a častěji se dostávaly na dostřel Slatinského branky. Ten měl ale vážnější práci jen sporadicky. Navíc v 85. minutě přidal druhý gól „Fotbalovky“ střídající Michal Záviška a zdálo se být rozhodnuto. V poslední minutě řádné hrací doby ale napřáhl z dálky Michal Šmíd a na jeho výstavní bombu Slatinský nemohl dosáhnout. Tříminutové natavení se neslo ve znamení třebelovického tlaku, k vyrovnání ale nevedla ani poslední standardní situace, při které se do pokutového území vydal zakončovat i brankář Marek Nesiba. Rozhodčí: Holý – Chromý, Maar. ŽK: 1:1. Diváků 70.

FŠ Třebíč: Slatinský – Pislcajk, Filipec, Jeřábek (88. Křivánek), Minář, Tomek, Bukáček (46. Hobza, 76. Prchal), Hráček, Adam, Růžička (66. Záviška), Roupec (56. Ustohal). Trenér Filip Křen.

Třebelovice: Nesiba – R. Jurka, J. Jurka, Krula, Vala, Šmíd, Máca, Janíček, Čurda, Buček (21. Skoumal), Navara (77. Kabelka). Trenér Marek Máca.