Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Jak paní D. ukradla Babišovi show

04.06.2018

TŘEBÍČ (pch) - V pondělí pobývala vláda v demisi na Vysočině. V podvečer pak vládní suita dorazila do Třebíče, konkrétně do Hotelu Atom, kde se nejprve konala tisková konference a poté beseda s občany.


V sále hotelu převládali příznivci premiéra Andreje Babiše a hnutí ANO. Dorazila ovšem i hrstka jeho odpůrců a přijeli také lidé z Jaroměřicka, kteří přišli vyjádřit svůj názor na možnou výstavbu úložiště radioaktivních odpadů v jejich regionu. Všechny ovšem zastínila paní D. ze Starče.

Od začátku besedy prakticky nezavřela ústa a nepřetržitě komentovala všechno, co v sále zaznělo a někdy komentovala i věci, které vůbec nezazněly. Zprvu způsobila mezi vládou tak trochu paniku, ale později zapadla do koloritu celé besedy.

Andrej Babiš se ji nejprve snažil umlčet pozváním na kávu, kde si mohou všechno probrat. Ovšem bezvýsledně. Snažil se i ostřílený moderátor besedy poslanec Aleš Juchelka. Paní D. sice neumlčel, ale dokázal ji docela zvládat. „Paní, vás bychom si měli vzít do Prahy, vy rozumíte všemu,“ glosoval. I Andrej Babiš si chtěl paní D. odvézt do Prahy, kde by podle něj mohla interpelovat opoziční poslance.

Během besedy se probrala celá řada problémů, ale nic nového prakticky nezaznělo. Na tiskové konferenci vyjádřil premiér jasnou podporu výstavbě pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Dukovany určitě chceme řešit,“ řekl Andrej Babiš s tím, že stavbu by měl ČEZ financovat ze své kapsy.

Andreje Babiše pak ještě čekala docela dlouhá autogramiáda a pak odjezd zpátky do Prahy. Tentokrát už ne autobusem, ale vládní limuzínou, doprovázenou policisty.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk