Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Předseda Horácké Slavie Třebíč Martin Svoboda hodnotí a bilancuje.
(foto: Jiří Morký)

Je mylné se domnívat, že vše bude jako dříve, říká Svoboda

20.04.2020

Třebíč (art) - Nejvyšší post v hokejové Horácké Slavii Třebíč zastává v současnosti Martin Svoboda. Předsedou klubu byl jmenován poté, co na post generálního manažera třebíčského týmu rezignoval Karel Čapek. Padesátiletý Svoboda se na klubových stránkách ohlédl za uplynulou sezónou. Na ní ho nejvíce mrzí předčasný konec předkola play-off mužů, ale také konec soutěže dorostenců, kteří letos mohli zkusit zabojovat o extraligu. Rozebírá nejen stránku sportovní, zákulisní a ekonomickou, nechybí ale ani pohled do budoucnosti a ocenění práce Karla Čapka. „Sezónu 2019/2020 považuji za velmi těžkou a složitou. Přesto přes veškeré problémy spěla k úspěšnému vyvrcholení. Bohužel události okolního světa s touto sezónou zatočily tak, jak zde v klubu nikdo nepamatuje. Proto se je potřeba dívat do budoucnosti a zvládnout úkoly, které jsou před námi,“ shrnul pocity z virem ukončené sezóny Martin Svoboda.


Sezóna 2019/2020

Příprava A mužstva mužů začala již v dubnu minulého roku a k tvorbě mužstva se rozhodlo tentokráte vedení HST přistoupit odlišněji, než tomu bylo v minulých letech. Byla zde snaha poskládat si co nejstabilnější kádr mužstva, které by od úvodu soutěže podávalo výkony, zajišťující účast mezi osmi nejlepšími týmy soutěže. Bohužel jak ukázala podzimní část Chance ligy ČR, tak tento předpoklad nevyšel, a to se projevovalo na postavení mužstva mimo příčky zajišťující playoff soutěže, nespokojeností diváků a s tím souvisejícími ekonomickými ztrátami. Tato situace vyvrcholila na konci roku 2019, kdy byl z pozice hlavního trenéra odvolán Martin Sobotka a na jeho místo nastoupil dosavadní sportovní manažer Radek Novák, který tak začal vykonávat obě funkce souběžně.

Od tohoto okamžiku začala výkonnost mužstva stoupat a trenérská dvojce Radek Novák s Jaroslavem Barvířem dovedla tým HST do předkola soutěže, a to dokonce i s vyrovnáním rekordu v počtu vyhraných soutěžních utkání v řadě. Na výbornou vyšel i vstup do předkola, to v podobě dvou venkovních vítězství nad pražskou Slavií. Z mužstva byla cítit síla a odhodlání, které mohlo dělat z HST černého koně playoff. Bohužel sen hráčů i fanoušků HST utnula již výše popsaná mimořádná událost v podobě započínající pandemie.

 

Třebíčská mládež

V oblasti dětských a mládežnických mužstev HST pokračovala v projektu plné profesionalizace trenérských pozic. I v této sezóně byli u všech dětských a mládežnických mužstev profesionální trenéři z řad bývalých hráčů HST, můžeme jmenovat Radka Nováka, Romana Mejzlíka, Zdenka Sedláčka, Milana Přibyla, Davida Dolníčka, Štěpána Hrůzu, Milana Máje a nesmíme zapomenout na vedoucího projektu dětských a mládežnických mužstev Martina Čecha. Všichni tito trenéři jsou navíc držiteli druhé nejvyšší trenérské licence, kategorie “B”. Nutno zdůraznit, že HST obsadila kompletní portfolio dětských a mládežnických mužstev, počínaje přípravkovým mužstvem, přes nejvyšší ligu mladších a starších žáků, konče ligou juniorů.

V sezóně 2019/20 organizovala HST sportovní činnost pro děti a mládež ve 12 mužstvech. Prioritou v rámci těchto kategorií měla kategorie dorostu, kde se dorostenci HST měli pokusit o co nejlepší umístění v dlouhodobé soutěži, a to s ohledem na blížící se reorganizaci dorosteneckých soutěží. Díky jejich výkonům byla ve hře i varianta boje o postup do extraligy dorostu, ale opět byly veškeré plány a naděje zastaveny virovou pandemií.

Více v tištěných novinách.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk