Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Jeden svět v Třebíči připomíná Den lidských práv

06.12.2018

TŘEBÍČ (red) - Jako každý rok, ani letos organizátoři festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Třebíč nezapomněli na Den lidských práv. Připomenout si jej může i široká veřejnost na akci, která se uskuteční 17. prosince 2018 v 18 hodin v Café Art. Návštěvníci se mohou těšit na dokumenty, představující formy (ne)rodičovství a debatu s hostem z organizace Lumos, která přispívá ke změně systému péče o ohrožené děti, aby měly možnost především zůstat ve své biologické rodině nebo se jim dostalo péče v rodině náhradní.


Tento večer se zaměří na formy (ne)rodičovství. Návštěvníci se mohou těšit na krátký dokument o péči dětí do 6 let na Slovensku (15 min). Druhým filmem večera bude Nerodič (83 min) od Jany Počtové, který diváci mohli zhlédnout již na samotném festivalu na jaře 2018, kde získal cenu Poroty České soutěže. Součástí večera bude i debata s návštěvou z organizace Lumos, kterou založila J. K. Rowling a která přispívá ke změně systému v péči o děti.

„Tento rok jsme se k příležitosti Dne lidských práv rozhodli pozvat organizaci Lumos, která se dlouhodobě zasazuje o to, aby byla preferována výchova dětí v rodinách před péčí ústavní. Dokument, se kterým naši hosté přijedou, představuje jedno z možných řešení, jak se jí vyhnout - profesionální rodiče. Protože abychom rozvíjeli ty, kteří vlastní domovy nemají, nepotřebujeme nutně dětské domovy,” vysvětluje jedna z organizátorek, Kateřina Drápelová.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk