Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Jedna bouračka za druhou

12.06.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - Druhá polovina minulého týdne byla poznamenána řadou dopravních nehod, které si bohužel vyžádaly nejen hmotné škody, ale i zranění lidí.


Ve čtvrtek 6. června 2019 v 14.48 hodin došlo ke střetu dvou osobních vozidel na silnici I. třídy ve směru od Třebíče do Vladislavi (U Cihelny). Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč. V péči zdravotníků skončily po nehodě dvě zraněné osoby. Zasahující hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich transportem do sanitních vozů.

„Na havarovaných vozidlech provedli hasiči protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ uvedla tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina Petra Musilová.

K další dopravní nehodě dvou osobních vozidel a dodávky došlo na silnici u Lukova jen o několik minut později. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice.

„V jednom z havarovaných vozidel zůstala po nehodě zaklíněná osoba. Hasiči ji museli z vozu vyprostit za použití hydraulického nářadí. Celkem se při nehodě zranili tři lidé. Dvě zraněné osoby transportovali zdravotníci do nemocnice sanitními vozy, jednu osobu letecky. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ popsala Petra Musilová.

K další nehodě došlo pátek 7. června v 5.44 hodin na Sucheniově ulici v Třebíči. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč. Při nehodě se zranili tři lidé. Zdravotníci je po nezbytném ošetření na místě události převezli k dalšímu ošetření sanitními vozy do nemocnice.

„Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na komunikaci omezen. V 6.35 hodin byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotka se vrátila zpět na základnu,“ prozradila tisková mluvčí.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk