Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ježíškova pošta plní dětská přání

11.12.2017

TŘEBÍČ (evu) - Turistické informační centrum v bazilice přijímá jako jediné v Třebíči dopisy pro Ježíška. Děti mohou přinést svá tajná vánoční přání od 20. 11. do 18. 12. Dopis, který dostane Ježíšek, nemusí být jen napsaný, ale třeba namalovaný. Obálka s přáním, doplněná o zpáteční adresu a poštovní známku, přijde před Štědrým dnem dětem zpět s potvrzením a dopisem od Ježíška.


„Měli jsme vánoční besídku ve školce, kde se Ježíškovi psalo a ta schránka byla na baziliku odvezena. Ve školce byly dílničky, kde se dopis tvořil. Děti dopis malovaly a rodiče vše doplnili textem. Pak se šlo na zahradu, děti zpívaly u stromku koledy a rozsvítil se stromek. Následně se poslal dopis Ježíškovi. Dopis poslaly všechny moje tři děti,“ popsala maminka Vendula Dobešová z Třebíče.

Minulý rok z Třebíče došlo k Ježíškovi kolem 350 dopisů. Než si Ježíšek dopis přečte a odpoví na něj, trvá to asi dvě až tři minuty. Ježíškova pošta, kam děti mohou poslat vlastní dopis, funguje v Třebíči od roku 2008. Mezi těmito dopisy se každý rok objeví i pár přání od dospělých. Většinou si přejí zdraví pro sebe a své blízké.

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk